%40,9
CHP birinci
70.658 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırklareli Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %40,9 ile birinci; 70.658 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 80.205 · Oy kullanan 72.215 (katılım %90,0) · Geçerli 70.658 · Geçersiz 1.557
Kırklareli Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 28.874 | %40,9 |
| AKP | 19.415 | %27,5 |
| İYİ | 11.020 | %15,6 |
| MHP | 3.719 | %5,3 |
| DEM | 1.404 | %2,0 |
| ZAFER | 1.271 | %1,8 |
| TİP | 1.129 | %1,6 |
| MEMLEKET | 671 | %1,0 |
| BBP | 596 | %0,8 |
| YRP | 544 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 470 | %0,7 |
| GENÇPARTİ | 268 | %0,4 |
| AP | 236 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 220 | %0,3 |
| ANAP | 136 | %0,2 |
| MİLLET | 91 | %0,1 |
| SOL | 90 | %0,1 |
| HAK-PAR | 71 | %0,1 |
| TKP | 69 | %0,1 |
| HKP | 62 | %0,1 |
| AB | 60 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 60 | %0,1 |
| VATAN | 58 | %0,1 |
| GBP | 54 | %0,1 |
| YP | 25 | %0,0 |
| TKH | 22 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| Ahmet Münür Bederli (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Sezer Dündarlı (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırklareli Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçe Köyü | 1 | 86 | %102,3 | CHP | %48,3 |
| Akalar Mah. | 9 | 3.283 | %91,8 | AKP | %39,2 |
| Armağan Köyü | 1 | 337 | %90,8 | AKP | %59,2 |
| Arizbaba Köyü | 1 | 121 | %98,4 | CHP | %71,4 |
| Asılbeyli Köyü | 1 | 316 | %93,7 | CHP | %38,9 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.525 | %89,5 | CHP | %39,1 |
| Bademlik Mah. | 15 | 5.452 | %88,0 | CHP | %40,4 |
| Bayramdere Köyü | 1 | 288 | %88,9 | CHP | %51,2 |
| Beypınar Köyü | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %70,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.843 | %89,8 | CHP | %48,1 |
| Demircihalil Köyü | 1 | 112 | %99,1 | AKP | %42,2 |
| Demirtaş Mah. | 9 | 3.146 | %89,1 | CHP | %41,7 |
| Dereköy | 1 | 356 | %92,7 | AKP | %40,3 |
| Deveçatağı Köyü | 1 | 279 | %94,6 | CHP | %51,4 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 339 | %92,3 | CHP | %51,5 |
| Dokuzhüyük Köyü | 1 | 389 | %93,3 | CHP | %55,1 |
| Dolhan Köyü | 2 | 549 | %88,7 | CHP | %49,7 |
| Doğu Mah. | 3 | 1.067 | %91,0 | CHP | %35,5 |
| Düzorman Köyü | 1 | 69 | %98,6 | CHP | %49,2 |
| Erikler Köyü | 1 | 339 | %93,2 | CHP | %35,7 |
| Eriklice Köyü | 1 | 140 | %95,7 | CHP | %55,3 |
| Geçitağzı Köyü | 1 | 221 | %91,0 | AKP | %49,2 |
| Kadıköy | 1 | 176 | %92,6 | CHP | %46,8 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 175 | %85,7 | CHP | %34,6 |
| Karacaibrahim Mah. | 26 | 9.568 | %90,6 | CHP | %44,9 |
| Karadere Köyü | 1 | 94 | %95,7 | CHP | %36,4 |
| Karahamza Köyü | 1 | 270 | %88,9 | CHP | %38,1 |
| Karahıdır Mah. | 3 | 1.025 | %87,7 | CHP | %50,8 |
| Karakaş Mah. | 40 | 14.779 | %90,4 | CHP | %45,7 |
| Karakoç Köyü | 1 | 346 | %86,1 | CHP | %38,4 |
| Karıncak Köyü | 1 | 145 | %97,2 | CHP | %68,1 |
| Kavakdere Köyü | 1 | 308 | %94,2 | CHP | %58,7 |
| Kavaklı-Celaliye Mah. | 1 | 306 | %94,1 | CHP | %40,1 |
| Kavaklı-Turist Mah. | 4 | 1.405 | %90,0 | CHP | %39,5 |
| Kavaklı-Yeni Okullar Mah. | 2 | 464 | %92,9 | CHP | %44,6 |
| Kavaklı-Çarşı Mah. | 2 | 581 | %91,2 | CHP | %39,3 |
| Kayalı Köyü | 2 | 570 | %85,8 | CHP | %40,6 |
| Kızılcıkdere Köyü | 2 | 472 | %93,2 | CHP | %53,7 |
| Kocahıdır Köyü | 1 | 130 | %93,1 | CHP | %55,3 |
| Kocahıdır Mah. | 9 | 3.181 | %88,5 | AKP | %40,9 |
| Koruköy | 1 | 128 | %96,9 | CHP | %44,6 |
| Koyunbaba Köyü | 1 | 294 | %92,9 | CHP | %54,1 |
| Kula Köyü | 1 | 96 | %97,9 | AKP | %53,3 |
| Kuzulu Köyü | 1 | 194 | %93,3 | AKP | %35,7 |
| Paşayeri Köyü | 1 | 338 | %86,1 | AKP | %42,7 |
| Pınar Mah. | 14 | 5.187 | %88,1 | AKP | %31,6 |
| Yayla Mah. | 9 | 3.219 | %85,9 | AKP | %53,6 |
| Yoğuntaş Köyü | 1 | 286 | %85,7 | CHP | %50,0 |
| Yundalan Köyü | 1 | 182 | %89,0 | CHP | %36,6 |
| Yürükbayırı Köyü | 1 | 41 | %92,7 | AKP | %46,0 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 52 | %90,4 | CHP | %45,7 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %70,9 |
| Çeşmeköy | 1 | 150 | %95,3 | AKP | %47,2 |
| Çukurpınar Köyü | 1 | 260 | %88,5 | CHP | %37,4 |
| Ürünlü Köyü | 1 | 327 | %90,5 | CHP | %47,9 |
| Üsküp-Cevat Paşa Mah. | 2 | 490 | %90,8 | AKP | %54,6 |
| Üsküp-Gündoğdu Mah. | 2 | 506 | %91,5 | AKP | %51,5 |
| Üsküp-Kemal Paşa Mah. | 1 | 349 | %91,4 | AKP | %43,2 |
| Üsküp-Mehmet Çavuş Mah. | 2 | 524 | %92,6 | AKP | %40,4 |
| Üsküpdere Köyü | 1 | 120 | %91,7 | CHP | %50,9 |
| İnece-Kazımpaşa Mah. | 1 | 331 | %93,1 | CHP | %47,0 |
| İnece-Kemalpaşa Mah. | 1 | 361 | %91,1 | CHP | %50,5 |
| İnece-Ulukonak Mah. | 1 | 363 | %93,9 | CHP | %43,2 |
| İnece-Yeni Mah. | 1 | 369 | %90,5 | CHP | %55,4 |
| İstasyon Mah. | 26 | 9.522 | %90,7 | CHP | %44,3 |
| Şükrüpaşa Köyü | 1 | 56 | %83,9 | AKP | %53,3 |