Torbalı
İzmir iline bağlı ilçe
156.538
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Torbalı ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 156.538 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 1. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Torbalı seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 156.538 | %80,6 | CHP | %45,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 156.538 | %80,6 | CHP | %44,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 156.538 | %80,6 | CHP | %44,2 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 152.865 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 152.729 | %90,7 | CHP | %33,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 152.729 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 127.879 | %86,5 | CHP | %52,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 127.879 | %86,5 | CHP | %48,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 127.879 | %86,5 | CHP | %53,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 123.521 | %89,6 | AKP | %33,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 123.521 | %89,6 | Muharrem İnce | %42,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 117.385 | %89,3 | HAYIR | %62,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 108.915 | %89,3 | AKP | %37,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 106.796 | %88,7 | CHP | %34,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 102.688 | %81,1 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %47,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 101.832 | %91,8 | AKP | %34,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 101.832 | %91,7 | AKP | %35,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 101.832 | %91,8 | AKP | %39,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 89.703 | %89,9 | AKP | %38,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 86.652 | %80,2 | HAYIR | %58,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 74.946 | %88,2 | CHP | %48,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 74.946 | %88,0 | CHP | %47,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 83.878 | %88,9 | CHP | %46,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 83.878 | %88,8 | CHP | %51,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 70.335 | %73,9 | EVET | %52,3 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 70.007 | %88,4 | AKP | %33,1 |
Torbalı seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 156.538 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 152.729 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 127.879 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 123.521 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 117.385 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 106.796 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 101.832 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 89.703 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 86.652 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 83.878 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 70.335 |