Torbalı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTorbalı ilçesi
%33,0
CHP birinci
134.891 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Torbalı ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %33,0 ile birinci; 134.891 geçerli oy, katılım %90,7.
Torbalı
Kayıtlı seçmen 152.729 · Oy kullanan 138.571 (katılım %90,7) · Geçerli 134.891 · Geçersiz 3.680
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 44.527 | %33,0 |
| AKP | 40.952 | %30,4 |
| DEM | 16.420 | %12,2 |
| İYİ | 14.137 | %10,5 |
| MHP | 7.898 | %5,9 |
| ZAFER | 3.180 | %2,4 |
| MEMLEKET | 1.749 | %1,3 |
| YRP | 1.599 | %1,2 |
| GENÇPARTİ | 710 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 656 | %0,5 |
| BBP | 543 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 533 | %0,4 |
| AP | 362 | %0,3 |
| TKP | 318 | %0,2 |
| SOL | 257 | %0,2 |
| AB | 169 | %0,1 |
| VATAN | 134 | %0,1 |
| ANAP | 128 | %0,1 |
| GBP | 123 | %0,1 |
| MİLLET | 119 | %0,1 |
| HAK-PAR | 96 | %0,1 |
| TKH | 71 | %0,1 |
| HKP | 57 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 35 | %0,0 |
| Mehmet Bayındır (bağımsız) | 33 | %0,0 |
| YP | 30 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,0 |
| Ramazan Üzün (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Sinan Gündoğdu (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| Kenan Kahraman (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 2 | 609 | %90,5 | DEM | %35,1 |
| Ahmetli Mah. | 3 | 820 | %97,0 | CHP | %51,4 |
| Alpkent Mah. | 19 | 6.924 | %90,4 | CHP | %36,4 |
| Arslanlar Mah. | 2 | 675 | %92,7 | CHP | %33,0 |
| Atalan Mah. | 1 | 379 | %91,0 | CHP | %47,3 |
| Atatürk Mah. | 26 | 9.356 | %87,7 | AKP | %47,5 |
| Ayrancılar Mah. | 33 | 12.107 | %91,1 | AKP | %33,9 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.466 | %91,0 | CHP | %31,8 |
| Bozköy Mah. | 1 | 382 | %92,7 | CHP | %43,3 |
| Bülbüldere Mah. | 1 | 143 | %90,2 | CHP | %48,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 21 | 7.590 | %89,7 | CHP | %40,9 |
| Dağkızılca Mah. | 2 | 715 | %91,6 | CHP | %42,5 |
| Dağteke Mah. | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %42,9 |
| Demirci Mah. | 1 | 386 | %92,8 | CHP | %48,4 |
| Düverlik Mah. | 1 | 134 | %96,3 | AKP | %48,0 |
| Dirmil Mah. | 2 | 681 | %91,0 | AKP | %39,0 |
| Ertuğrul Mah. | 39 | 13.998 | %90,6 | CHP | %41,4 |
| Eğerci Mah. | 2 | 714 | %91,6 | AKP | %34,5 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 29 | 10.517 | %90,0 | AKP | %37,3 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 3 | 809 | %91,7 | AKP | %35,8 |
| Göllüce Mah. | 2 | 499 | %95,2 | CHP | %78,4 |
| Helvacı Mah. | 1 | 190 | %91,6 | CHP | %38,1 |
| Kaplancık Mah. | 1 | 216 | %99,1 | CHP | %48,0 |
| Karakızlar Mah. | 2 | 444 | %87,6 | CHP | %41,8 |
| Karakuyu Mah. | 2 | 423 | %92,4 | CHP | %37,6 |
| Karaot Mah. | 1 | 265 | %95,9 | CHP | %57,6 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.725 | %88,0 | DEM | %53,4 |
| Kazım Karabekir Mah. | 6 | 2.138 | %92,6 | CHP | %39,0 |
| Kırbaş Mah. | 1 | 192 | %95,8 | AKP | %32,8 |
| Kuşçuburun Mah. | 4 | 1.466 | %90,0 | CHP | %34,2 |
| Muratbey Mah. | 43 | 15.170 | %91,2 | CHP | %41,6 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 2 | 767 | %89,4 | AKP | %40,6 |
| Naime Mah. | 1 | 253 | %97,2 | CHP | %50,6 |
| Ormanköy Mah. | 1 | 196 | %93,4 | CHP | %45,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 79 | %122,8 | AKP | %42,7 |
| Pamukyazı Mah. | 5 | 1.547 | %91,7 | DEM | %32,4 |
| Pancar Mah. | 4 | 1.178 | %93,4 | CHP | %45,2 |
| Sağlık Mah. | 1 | 127 | %99,2 | AKP | %33,1 |
| Saipler Mah. | 1 | 227 | %92,5 | CHP | %46,1 |
| Subaşı Mah. | 5 | 1.663 | %92,2 | DEM | %51,1 |
| Taşkesik Mah. | 1 | 334 | %89,2 | DEM | %56,5 |
| Tepeköy Mah. | 16 | 5.402 | %90,5 | CHP | %35,6 |
| Torbalı Mah. | 44 | 16.180 | %91,5 | CHP | %35,3 |
| Tulum Mah. | 1 | 337 | %92,0 | CHP | %34,8 |
| Türkmenköy Mah. | 4 | 1.283 | %91,4 | CHP | %50,8 |
| Yazıbaşı Mah. | 6 | 2.290 | %91,0 | AKP | %32,3 |
| Yedi Eylül Mah. | 7 | 2.489 | %88,1 | AKP | %33,3 |
| Yemişlik Mah. | 4 | 1.301 | %88,8 | AKP | %33,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.008 | %91,6 | AKP | %56,3 |
| Yeniköy Mah. | 4 | 1.208 | %94,2 | CHP | %31,6 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 445 | %93,5 | AKP | %42,4 |
| Yoğurtçular Mah. | 1 | 288 | %118,8 | AKP | %40,5 |
| Çakırbeyli Mah. | 2 | 499 | %91,4 | AKP | %44,2 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 232 | %94,0 | CHP | %39,4 |
| Çapak Mah. | 4 | 1.392 | %89,9 | AKP | %36,1 |
| Çaybaşı Mah. | 3 | 1.109 | %92,5 | CHP | %32,7 |
| Özbey Mah. | 6 | 2.262 | %88,7 | AKP | %41,6 |
| İnönü Mah. | 35 | 12.980 | %90,2 | AKP | %33,3 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.748 | %90,2 | CHP | %32,9 |
| Şehitler Mah. | 2 | 636 | %94,0 | CHP | %36,6 |