Torbalı · Büyükşehir belediye başkanı
%44,2
CHP birinci
121.413 geçerli oy · katılım %80,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Torbalı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %44,2 ile birinci; 121.413 geçerli oy, katılım %80,6.
Torbalı
Kayıtlı seçmen 156.538 · Oy kullanan 126.147 (katılım %80,6) · Geçerli 121.413 · Geçersiz 4.734
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 53.659 | %44,2 |
| AKP | 49.786 | %41,0 |
| DEM | 8.451 | %7,0 |
| İYİ | 2.892 | %2,4 |
| ZAFER | 2.364 | %2,0 |
| YRP | 1.745 | %1,4 |
| SAADET | 423 | %0,4 |
| DEVA | 301 | %0,3 |
| BTP | 297 | %0,2 |
| TKP | 294 | %0,2 |
| MEMLEKET | 245 | %0,2 |
| EMEP | 229 | %0,2 |
| DP | 167 | %0,1 |
| DSP | 106 | %0,1 |
| VATAN | 95 | %0,1 |
| HAK-PAR | 65 | %0,1 |
| TKH | 57 | %0,1 |
| HKP | 52 | %0,0 |
| ANAP | 45 | %0,0 |
| AB | 44 | %0,0 |
| ABP | 34 | %0,0 |
| Yasin Demirkıran (bağımsız) | 19 | %0,0 |
| Menderes Bozkurt (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Barış Ürkmeyen (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Ege Öncü (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Umut Cesurer (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Cüneyt Aker (bağımsız) | 6 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 2 | 609 | %89,0 | AKP | %31,7 |
| Ahmetli Mah. | 3 | 892 | %96,9 | CHP | %59,2 |
| Alpkent Mah. | 21 | 6.923 | %80,6 | CHP | %46,9 |
| Arslanlar Mah. | 2 | 687 | %87,6 | CHP | %53,8 |
| Atalan Mah. | 2 | 366 | %96,5 | CHP | %55,0 |
| Atatürk Mah. | 29 | 9.470 | %74,7 | AKP | %56,4 |
| Ayrancılar Mah. | 37 | 12.514 | %77,2 | AKP | %46,6 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.584 | %80,6 | AKP | %46,9 |
| Bozköy Mah. | 2 | 383 | %93,2 | CHP | %58,2 |
| Bülbüldere Mah. | 1 | 141 | %80,9 | CHP | %67,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 23 | 7.665 | %79,5 | CHP | %53,8 |
| Dağkızılca Mah. | 3 | 850 | %93,9 | CHP | %55,8 |
| Dağteke Mah. | 1 | 128 | %97,7 | AKP | %58,3 |
| Demirci Mah. | 2 | 408 | %89,2 | CHP | %54,8 |
| Düverlik Mah. | 1 | 129 | %96,1 | AKP | %59,3 |
| Dirmil Mah. | 2 | 673 | %82,5 | CHP | %46,9 |
| Ertuğrul Mah. | 42 | 14.105 | %80,4 | CHP | %53,5 |
| Eğerci Mah. | 3 | 711 | %84,8 | AKP | %40,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 32 | 10.810 | %75,0 | AKP | %50,2 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 3 | 816 | %90,0 | AKP | %45,5 |
| Göllüce Mah. | 2 | 555 | %97,8 | CHP | %68,9 |
| Helvacı Mah. | 1 | 196 | %94,9 | CHP | %57,0 |
| Kaplancık Mah. | 1 | 219 | %90,4 | CHP | %58,4 |
| Karakızlar Mah. | 2 | 471 | %83,7 | CHP | %60,9 |
| Karakuyu Mah. | 2 | 441 | %92,3 | CHP | %49,0 |
| Karaot Mah. | 1 | 303 | %92,7 | CHP | %63,6 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.698 | %77,8 | DEM | %37,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 7 | 2.239 | %86,1 | CHP | %53,1 |
| Kırbaş Mah. | 1 | 189 | %98,4 | AKP | %40,4 |
| Kuşçuburun Mah. | 5 | 1.457 | %89,4 | CHP | %54,2 |
| Muratbey Mah. | 47 | 15.721 | %79,8 | CHP | %53,6 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 3 | 764 | %91,9 | CHP | %51,4 |
| Naime Mah. | 1 | 252 | %99,6 | CHP | %61,7 |
| Ormanköy Mah. | 1 | 217 | %96,3 | CHP | %53,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 78 | %124,4 | AKP | %53,8 |
| Pamukyazı Mah. | 5 | 1.565 | %87,6 | AKP | %34,5 |
| Pancar Mah. | 4 | 1.225 | %88,1 | CHP | %54,8 |
| Sağlık Mah. | 1 | 149 | %98,7 | CHP | %49,3 |
| Saipler Mah. | 1 | 235 | %100,9 | CHP | %59,5 |
| Subaşı Mah. | 5 | 1.711 | %87,1 | CHP | %41,1 |
| Taşkesik Mah. | 1 | 317 | %90,5 | DEM | %36,0 |
| Tepeköy Mah. | 18 | 5.441 | %79,0 | CHP | %48,9 |
| Torbalı Mah. | 49 | 16.454 | %80,0 | CHP | %46,2 |
| Tulum Mah. | 1 | 335 | %94,9 | CHP | %44,9 |
| Türkmenköy Mah. | 4 | 1.343 | %82,6 | CHP | %57,3 |
| Yazıbaşı Mah. | 7 | 2.327 | %84,2 | AKP | %44,8 |
| Yedi Eylül Mah. | 8 | 2.767 | %77,1 | AKP | %48,0 |
| Yemişlik Mah. | 4 | 1.353 | %78,6 | CHP | %38,8 |
| Yeni Mah. | 3 | 980 | %90,8 | AKP | %51,9 |
| Yeniköy Mah. | 4 | 1.233 | %92,1 | CHP | %48,8 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 462 | %91,6 | AKP | %53,7 |
| Yoğurtçular Mah. | 1 | 274 | %97,8 | AKP | %56,5 |
| Çakırbeyli Mah. | 2 | 505 | %88,9 | AKP | %49,9 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 271 | %94,5 | CHP | %50,6 |
| Çapak Mah. | 5 | 1.450 | %85,4 | AKP | %46,1 |
| Çaybaşı Mah. | 4 | 1.118 | %89,8 | CHP | %51,2 |
| Özbey Mah. | 7 | 2.294 | %82,9 | AKP | %45,4 |
| İnönü Mah. | 40 | 13.647 | %76,1 | AKP | %46,9 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.756 | %85,2 | CHP | %43,8 |
| Şehitler Mah. | 2 | 662 | %92,9 | CHP | %59,8 |