Torbalı · Belediye başkanı
%52,5
CHP birinci
106.952 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Torbalı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %52,5 ile birinci; 106.952 geçerli oy, katılım %86,5.
Torbalı
Kayıtlı seçmen 127.879 · Oy kullanan 110.581 (katılım %86,5) · Geçerli 106.952 · Geçersiz 3.629
Seçilenler
- Ramazan İsmail Uygur · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 2 | 578 | %92,4 | CHP | %57,3 |
| Ahmetli Mah. | 3 | 826 | %97,8 | CHP | %56,9 |
| Alpkent Mah. | 19 | 6.091 | %86,1 | CHP | %55,7 |
| Arslanlar Mah. | 2 | 694 | %89,6 | CHP | %55,0 |
| Atalan Mah. | 2 | 402 | %96,0 | CHP | %54,1 |
| Atatürk Mah. | 23 | 7.825 | %83,6 | AKP | %64,5 |
| Ayrancılar Mah. | 31 | 10.491 | %83,4 | AKP | %51,2 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.461 | %85,9 | AKP | %54,9 |
| Bozköy Mah. | 2 | 356 | %92,7 | CHP | %54,8 |
| Bülbüldere Mah. | 1 | 156 | %88,5 | AKP | %52,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 21 | 6.931 | %84,1 | CHP | %60,0 |
| Dağkızılca Mah. | 2 | 683 | %88,7 | CHP | %57,6 |
| Dağteke Mah. | 1 | 143 | %100,0 | AKP | %50,7 |
| Demirci Mah. | 2 | 391 | %90,3 | CHP | %59,3 |
| Düverlik Mah. | 1 | 149 | %100,0 | AKP | %62,8 |
| Dirmil Mah. | 2 | 673 | %90,2 | AKP | %50,2 |
| Ertuğrul Mah. | 38 | 12.389 | %85,1 | CHP | %59,8 |
| Eğerci Mah. | 2 | 629 | %87,9 | CHP | %48,8 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 23 | 7.717 | %83,1 | AKP | %55,8 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 3 | 810 | %92,2 | CHP | %50,0 |
| Göllüce Mah. | 2 | 569 | %98,4 | AKP | %56,3 |
| Helvacı Mah. | 1 | 210 | %98,1 | CHP | %57,1 |
| Kaplancık Mah. | 1 | 215 | %99,5 | CHP | %62,9 |
| Karakızlar Mah. | 2 | 488 | %90,0 | CHP | %56,0 |
| Karakuyu Mah. | 2 | 421 | %92,2 | CHP | %50,5 |
| Karaot Mah. | 1 | 281 | %96,4 | CHP | %64,7 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.698 | %85,6 | CHP | %51,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 5 | 1.554 | %92,7 | CHP | %69,2 |
| Kırbaş Mah. | 1 | 219 | %95,4 | AKP | %50,8 |
| Kuşçuburun Mah. | 5 | 1.515 | %90,4 | CHP | %57,7 |
| Muratbey Mah. | 37 | 11.899 | %85,9 | CHP | %62,7 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 3 | 763 | %96,6 | CHP | %55,3 |
| Naime Mah. | 1 | 255 | %96,9 | CHP | %67,4 |
| Ormanköy Mah. | 1 | 237 | %96,2 | CHP | %67,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 83 | %94,0 | AKP | %62,3 |
| Pamukyazı Mah. | 5 | 1.517 | %92,2 | CHP | %54,7 |
| Pancar Mah. | 3 | 1.019 | %92,2 | CHP | %60,1 |
| Sağlık Mah. | 1 | 130 | %97,7 | CHP | %52,0 |
| Saipler Mah. | 1 | 236 | %97,5 | CHP | %53,9 |
| Subaşı Mah. | 5 | 1.612 | %89,4 | CHP | %60,8 |
| Taşkesik Mah. | 1 | 315 | %85,7 | CHP | %64,9 |
| Tepeköy Mah. | 15 | 4.690 | %85,0 | CHP | %55,9 |
| Torbalı Mah. | 39 | 12.610 | %84,7 | CHP | %53,2 |
| Tulum Mah. | 1 | 316 | %91,8 | CHP | %70,9 |
| Türkmenköy Mah. | 3 | 901 | %90,5 | CHP | %63,3 |
| Yazıbaşı Mah. | 6 | 2.044 | %88,5 | CHP | %51,0 |
| Yedi Eylül Mah. | 5 | 1.414 | %90,2 | AKP | %60,3 |
| Yemişlik Mah. | 3 | 778 | %86,9 | CHP | %51,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.039 | %92,1 | AKP | %60,7 |
| Yeniköy Mah. | 4 | 1.140 | %95,4 | CHP | %58,1 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 439 | %94,3 | AKP | %60,5 |
| Yoğurtçular Mah. | 1 | 263 | %94,7 | AKP | %52,5 |
| Çakırbeyli Mah. | 2 | 491 | %91,0 | AKP | %54,0 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 205 | %100,5 | CHP | %47,2 |
| Çapak Mah. | 4 | 1.367 | %87,5 | AKP | %51,7 |
| Çaybaşı Mah. | 4 | 1.111 | %91,6 | CHP | %60,8 |
| Özbey Mah. | 7 | 2.105 | %89,4 | AKP | %53,7 |
| İnönü Mah. | 27 | 9.046 | %84,1 | AKP | %51,9 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.605 | %92,0 | CHP | %62,6 |
| Şehitler Mah. | 2 | 684 | %92,0 | CHP | %67,8 |