62.666
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İstanbul iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,4.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalca ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 62.666 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %87,4.
Çatalca seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 62.666 | %87,4 | CHP | %50,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 62.666 | %87,4 | CHP | %51,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 62.666 | %87,5 | CHP | %58,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 60.930 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 60.887 | %92,2 | CHP | %34,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 60.887 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 56.868 | %87,0 | CHP | %59,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 56.868 | %88,9 | AKP | %51,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 56.868 | %88,9 | AKP | %50,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 56.868 | %88,7 | CHP | %51,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 53.501 | %91,4 | AKP | %37,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 53.501 | %91,4 | Muharrem İnce | %44,2 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 52.361 | %90,8 | HAYIR | %60,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 51.230 | %90,1 | CHP | %44,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 50.691 | %89,5 | CHP | %43,4 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 50.180 | %83,8 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %56,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 49.879 | %92,9 | CHP | %44,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 49.879 | %92,9 | CHP | %44,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 49.879 | %93,1 | CHP | %50,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 45.480 | %91,4 | CHP | %41,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 45.145 | %86,3 | HAYIR | %63,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 24.370 | %90,0 | CHP | %44,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 24.370 | %89,9 | CHP | %43,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 44.078 | %91,1 | CHP | %44,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 44.078 | %91,2 | CHP | %51,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 57.510 | %73,4 | HAYIR | %52,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 57.270 | %89,8 | AKP | %30,2 |
Çatalca seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 62.666 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 60.887 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 56.868 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 53.501 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 52.361 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 50.691 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 49.879 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 45.480 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 45.145 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 44.078 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 57.510 |