Çatalca · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇatalca ilçesi
%34,0
CHP birinci
54.529 geçerli oy · katılım %92,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalca ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %34,0 ile birinci; 54.529 geçerli oy, katılım %92,2.
Çatalca
Kayıtlı seçmen 60.887 · Oy kullanan 56.144 (katılım %92,2) · Geçerli 54.529 · Geçersiz 1.615
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 18.527 | %34,0 |
| AKP | 17.444 | %32,0 |
| İYİ | 7.968 | %14,6 |
| MHP | 2.998 | %5,5 |
| DEM | 1.511 | %2,8 |
| ZAFER | 1.202 | %2,2 |
| YRP | 1.195 | %2,2 |
| TİP | 1.152 | %2,1 |
| MEMLEKET | 650 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 413 | %0,8 |
| BBP | 298 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 258 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 211 | %0,4 |
| ANAP | 145 | %0,3 |
| AB | 75 | %0,1 |
| MİLLET | 63 | %0,1 |
| GBP | 58 | %0,1 |
| Muhammet Ali Okul (bağımsız) | 54 | %0,1 |
| TKP | 52 | %0,1 |
| VATAN | 43 | %0,1 |
| Sezgin Sincar (bağımsız) | 42 | %0,1 |
| HKP | 39 | %0,1 |
| HAK-PAR | 35 | %0,1 |
| SOL | 31 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 20 | %0,0 |
| TKH | 17 | %0,0 |
| İlhan Varlık (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Murat Ünal (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Fehmi Öztürk (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Adnan Yelmen (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Lütfü Karayel (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Derya Akdemir (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Sezen Özen (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Tayfun Koca (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akalan Mah. | 3 | 905 | %96,7 | CHP | %59,1 |
| Atatürk Mah. | 3 | 1.029 | %91,1 | CHP | %37,8 |
| Aydınlar Mah. | 3 | 771 | %92,9 | AKP | %50,8 |
| Bahşayiş Mah. | 1 | 310 | %94,2 | AKP | %44,9 |
| Başak Mah. | 1 | 326 | %92,6 | CHP | %43,0 |
| Belgrat Mah. | 1 | 315 | %93,3 | CHP | %38,0 |
| Celepköy Mah. | 1 | 219 | %93,2 | AKP | %39,4 |
| Dağyenice Mah. | 2 | 628 | %93,2 | CHP | %41,2 |
| Elbasan Mah. | 2 | 497 | %93,8 | CHP | %41,4 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.076 | %90,1 | AKP | %33,2 |
| Ferhatpaşa Mah. | 56 | 20.678 | %91,2 | CHP | %33,9 |
| Gökçeali Mah. | 4 | 1.451 | %91,8 | AKP | %29,5 |
| Gümüşpınar Mah. | 3 | 795 | %94,6 | CHP | %34,5 |
| Hallaçlı Mah. | 4 | 1.444 | %91,6 | CHP | %35,0 |
| Hisarbeyli Mah. | 1 | 318 | %92,5 | AKP | %36,1 |
| Kabakça Mah. | 4 | 1.513 | %94,0 | AKP | %43,4 |
| Kaleiçi Mah. | 16 | 5.687 | %90,8 | CHP | %35,1 |
| Kalfa Mah. | 2 | 686 | %93,3 | CHP | %40,6 |
| Karacaköy Merkez Mah. | 6 | 1.973 | %93,0 | AKP | %37,8 |
| Karamandere Mah. | 2 | 546 | %92,7 | CHP | %38,0 |
| Kestanelik Mah. | 5 | 1.846 | %92,1 | AKP | %34,2 |
| Kızılcaali Mah. | 1 | 179 | %95,5 | CHP | %47,0 |
| Muratbey Merkez Mah. | 3 | 1.090 | %92,2 | CHP | %38,5 |
| Nakkaş Mah. | 2 | 637 | %91,7 | CHP | %36,2 |
| Oklalı Mah. | 3 | 1.090 | %90,9 | AKP | %45,6 |
| Ormanlı Mah. | 3 | 887 | %90,1 | AKP | %44,8 |
| Ovayenice Mah. | 3 | 929 | %91,8 | CHP | %43,1 |
| Subaşı Mah. | 4 | 1.207 | %93,2 | AKP | %32,8 |
| Yalıköy Mah. | 4 | 1.277 | %93,8 | CHP | %43,7 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 55 | %112,7 | CHP | %79,0 |
| Yazlık Mah. | 1 | 296 | %94,6 | AKP | %32,0 |
| Çakıl Mah. | 6 | 2.029 | %92,9 | AKP | %34,8 |
| Çanakça Mah. | 7 | 2.310 | %94,8 | AKP | %38,9 |
| Çiftlikköy Mah. | 5 | 1.546 | %93,7 | CHP | %61,6 |
| Örcünlü Mah. | 1 | 361 | %97,2 | CHP | %32,9 |
| Örencik Mah. | 3 | 823 | %93,9 | AKP | %46,1 |
| İhsaniye Mah. | 4 | 1.443 | %95,0 | CHP | %51,4 |
| İnceğiz Mah. | 2 | 728 | %92,7 | AKP | %42,0 |
| İzzettin Mah. | 3 | 987 | %92,3 | AKP | %33,1 |