Çatalca · Büyükşehir belediye başkanı
%51,7
CHP birinci
48.238 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalca ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %51,7 ile birinci; 48.238 geçerli oy, katılım %88,7.
Çatalca
Kayıtlı seçmen 56.868 · Oy kullanan 50.459 (katılım %88,7) · Geçerli 48.238 · Geçersiz 2.221
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 24.926 | %51,7 |
| AKP | 22.524 | %46,7 |
| SAADET | 301 | %0,6 |
| DP | 154 | %0,3 |
| VATAN | 94 | %0,2 |
| DSP | 87 | %0,2 |
| BTP | 81 | %0,2 |
| TKP | 25 | %0,1 |
| Özge Akman (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Doğan Duman (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Hüseyin Karabulut (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Muhammet Ali Canca (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Lütfü Yılmaz (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Aysel Tekerek (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ali Rıza Kansız (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Ahmet Çördük (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Mehmet Yıldız (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Halef Alp (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Hazer Oruç Kaya (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Burhan Erol (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Dursunali Bacıoğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Güldes Önkoyun (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Seçkin İlker (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Özkan Mustafa Küçükkural (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akalan Mah. | 3 | 856 | %94,6 | CHP | %72,8 |
| Atatürk Mah. | 3 | 974 | %92,5 | CHP | %55,2 |
| Aydınlar Mah. | 3 | 761 | %91,2 | AKP | %71,4 |
| Bahşayiş Mah. | 1 | 344 | %95,9 | AKP | %50,2 |
| Başak Mah. | 1 | 321 | %91,6 | CHP | %64,6 |
| Belgrat Mah. | 1 | 326 | %93,3 | CHP | %64,9 |
| Celepköy Mah. | 1 | 211 | %97,6 | AKP | %57,9 |
| Dağyenice Mah. | 2 | 605 | %98,2 | CHP | %60,7 |
| Elbasan Mah. | 2 | 485 | %92,6 | CHP | %66,4 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.092 | %92,0 | AKP | %50,2 |
| Ferhatpaşa Mah. | 53 | 17.781 | %86,0 | CHP | %50,7 |
| Gökçeali Mah. | 4 | 1.346 | %92,6 | CHP | %50,1 |
| Gümüşpınar Mah. | 3 | 749 | %94,4 | CHP | %52,6 |
| Hallaçlı Mah. | 4 | 1.204 | %89,5 | CHP | %57,3 |
| Hisarbeyli Mah. | 1 | 311 | %93,3 | CHP | %50,4 |
| Kabakça Mah. | 5 | 1.401 | %94,3 | AKP | %57,9 |
| Kaleiçi Mah. | 18 | 6.069 | %81,9 | AKP | %49,3 |
| Kalfa Mah. | 2 | 658 | %92,6 | CHP | %61,6 |
| Karacaköy Merkez Mah. | 6 | 1.906 | %88,5 | AKP | %57,4 |
| Karamandere Mah. | 2 | 619 | %91,3 | AKP | %52,7 |
| Kestanelik Mah. | 5 | 1.704 | %87,2 | CHP | %50,9 |
| Kızılcaali Mah. | 1 | 199 | %96,0 | CHP | %63,1 |
| Muratbey Merkez Mah. | 4 | 1.177 | %91,9 | CHP | %53,0 |
| Nakkaş Mah. | 2 | 658 | %91,8 | CHP | %53,4 |
| Oklalı Mah. | 3 | 974 | %86,5 | AKP | %61,4 |
| Ormanlı Mah. | 3 | 873 | %88,0 | AKP | %64,7 |
| Ovayenice Mah. | 3 | 928 | %90,6 | CHP | %65,0 |
| Subaşı Mah. | 4 | 1.162 | %91,7 | CHP | %50,4 |
| Yalıköy Mah. | 4 | 1.214 | %89,1 | CHP | %64,5 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %75,5 |
| Yazlık Mah. | 1 | 301 | %96,7 | AKP | %55,6 |
| Çakıl Mah. | 6 | 1.923 | %92,0 | CHP | %52,5 |
| Çanakça Mah. | 7 | 2.114 | %90,9 | AKP | %51,9 |
| Çiftlikköy Mah. | 5 | 1.574 | %90,9 | CHP | %76,7 |
| Örcünlü Mah. | 1 | 336 | %94,9 | CHP | %55,4 |
| Örencik Mah. | 3 | 779 | %94,4 | AKP | %63,0 |
| İhsaniye Mah. | 4 | 1.363 | %93,2 | CHP | %75,8 |
| İnceğiz Mah. | 2 | 666 | %87,1 | AKP | %57,3 |
| İzzettin Mah. | 3 | 849 | %90,3 | AKP | %49,7 |