Çatalca · Büyükşehir belediye başkanı
23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme SeçimiÇatalca ilçesi
%59,7
CHP birinci
48.364 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalca ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %59,7 ile birinci; 48.364 geçerli oy, katılım %87,0.
Çatalca
Kayıtlı seçmen 56.868 · Oy kullanan 49.499 (katılım %87,0) · Geçerli 48.364 · Geçersiz 1.135
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 28.852 | %59,7 |
| AKP | 19.204 | %39,7 |
| SAADET | 181 | %0,4 |
| VATAN | 89 | %0,2 |
| Seçkin İlker (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Dursunali Bacıoğlu (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Ahmet Çördük (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Doğan Duman (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Mehmet Yıldız (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Lütfü Yılmaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Muhammet Ali Canca (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Burhan Erol (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Burak Kadıoğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akalan Mah. | 3 | 856 | %94,7 | CHP | %84,4 |
| Atatürk Mah. | 3 | 974 | %90,7 | CHP | %64,6 |
| Aydınlar Mah. | 3 | 761 | %86,6 | AKP | %63,5 |
| Bahşayiş Mah. | 1 | 344 | %95,1 | CHP | %56,7 |
| Başak Mah. | 1 | 321 | %88,5 | CHP | %75,5 |
| Belgrat Mah. | 1 | 326 | %89,9 | CHP | %69,6 |
| Celepköy Mah. | 1 | 211 | %91,9 | AKP | %51,6 |
| Dağyenice Mah. | 2 | 605 | %94,9 | CHP | %68,3 |
| Elbasan Mah. | 2 | 485 | %88,0 | CHP | %73,6 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.092 | %87,5 | CHP | %58,7 |
| Ferhatpaşa Mah. | 53 | 17.781 | %85,1 | CHP | %57,8 |
| Gökçeali Mah. | 4 | 1.346 | %88,3 | CHP | %56,8 |
| Gümüşpınar Mah. | 3 | 749 | %91,3 | CHP | %62,1 |
| Hallaçlı Mah. | 4 | 1.204 | %86,5 | CHP | %63,3 |
| Hisarbeyli Mah. | 1 | 311 | %83,0 | CHP | %59,5 |
| Kabakça Mah. | 5 | 1.401 | %89,9 | CHP | %50,7 |
| Kaleiçi Mah. | 18 | 6.069 | %83,2 | CHP | %54,3 |
| Kalfa Mah. | 2 | 658 | %89,4 | CHP | %75,9 |
| Karacaköy Merkez Mah. | 6 | 1.906 | %87,9 | CHP | %51,9 |
| Karamandere Mah. | 2 | 619 | %85,1 | CHP | %56,4 |
| Kestanelik Mah. | 5 | 1.704 | %87,2 | CHP | %59,5 |
| Kızılcaali Mah. | 1 | 199 | %89,5 | CHP | %70,4 |
| Muratbey Merkez Mah. | 4 | 1.177 | %90,3 | CHP | %63,3 |
| Nakkaş Mah. | 2 | 658 | %88,0 | CHP | %65,8 |
| Oklalı Mah. | 3 | 974 | %87,1 | AKP | %58,5 |
| Ormanlı Mah. | 3 | 873 | %82,6 | AKP | %52,1 |
| Ovayenice Mah. | 3 | 928 | %87,2 | CHP | %73,7 |
| Subaşı Mah. | 4 | 1.162 | %88,6 | CHP | %60,6 |
| Yalıköy Mah. | 4 | 1.214 | %90,8 | CHP | %71,1 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 55 | %100,0 | CHP | %85,5 |
| Yazlık Mah. | 1 | 301 | %87,7 | CHP | %61,9 |
| Çakıl Mah. | 6 | 1.923 | %88,0 | CHP | %60,8 |
| Çanakça Mah. | 7 | 2.114 | %89,5 | CHP | %51,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 5 | 1.574 | %91,7 | CHP | %85,5 |
| Örcünlü Mah. | 1 | 336 | %89,0 | CHP | %65,7 |
| Örencik Mah. | 3 | 779 | %88,3 | AKP | %54,5 |
| İhsaniye Mah. | 4 | 1.363 | %92,4 | CHP | %82,7 |
| İnceğiz Mah. | 2 | 666 | %83,2 | AKP | %53,3 |
| İzzettin Mah. | 3 | 849 | %87,0 | CHP | %58,1 |