Çatalca · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇatalca ilçesi
%37,4
AK PARTİ birinci
47.681 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalca ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %37,4 ile birinci; 47.681 geçerli oy, katılım %91,4.
Çatalca
Kayıtlı seçmen 53.501 · Oy kullanan 48.873 (katılım %91,4) · Geçerli 47.681 · Geçersiz 1.192
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 17.817 | %37,4 |
| CHP | 16.685 | %35,0 |
| İYİ | 7.293 | %15,3 |
| MHP | 2.924 | %6,1 |
| HDP | 1.838 | %3,9 |
| SAADET | 459 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 320 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 156 | %0,3 |
| VATAN | 89 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 71 | %0,2 |
| Atakan Boyoğlu (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| Reyhan Nalbant (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Harun Karagöz (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akalan Mah. | 3 | 873 | %96,8 | CHP | %51,3 |
| Atatürk Mah. | 3 | 925 | %92,0 | CHP | %40,0 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 721 | %91,4 | AKP | %57,7 |
| Bahşayiş Mah. | 1 | 284 | %95,1 | AKP | %53,7 |
| Başak Mah. | 1 | 322 | %91,9 | CHP | %47,4 |
| Belgrat Mah. | 1 | 313 | %91,4 | CHP | %39,6 |
| Celepköy Mah. | 1 | 195 | %91,3 | AKP | %50,3 |
| Dağyenice Mah. | 2 | 596 | %96,1 | CHP | %43,3 |
| Elbasan Mah. | 2 | 490 | %89,6 | CHP | %48,7 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.058 | %91,6 | AKP | %41,9 |
| Ferhatpaşa Mah. | 43 | 15.885 | %89,4 | AKP | %36,2 |
| Gökçeali Mah. | 4 | 1.295 | %93,8 | AKP | %35,4 |
| Gümüşpınar Mah. | 2 | 739 | %93,8 | AKP | %35,2 |
| Hallaçlı Mah. | 3 | 1.041 | %92,4 | CHP | %41,1 |
| Hisarbeyli Mah. | 1 | 313 | %89,1 | AKP | %49,1 |
| Kabakça Mah. | 4 | 1.319 | %93,3 | AKP | %46,1 |
| Kaleiçi Mah. | 16 | 5.441 | %90,8 | AKP | %41,5 |
| Kalfa Mah. | 2 | 655 | %95,3 | CHP | %45,6 |
| Karacaköy Merkez Mah. | 6 | 1.904 | %92,5 | AKP | %52,1 |
| Karamandere Mah. | 2 | 488 | %90,8 | AKP | %40,2 |
| Kestanelik Mah. | 5 | 1.713 | %90,0 | AKP | %36,9 |
| Kızılcaali Mah. | 1 | 188 | %99,5 | CHP | %58,2 |
| Muratbey Merkez Mah. | 3 | 1.130 | %91,8 | CHP | %43,5 |
| Nakkaş Mah. | 2 | 689 | %90,3 | AKP | %36,7 |
| Oklalı Mah. | 3 | 971 | %89,0 | AKP | %57,5 |
| Ormanlı Mah. | 3 | 862 | %89,8 | AKP | %55,3 |
| Ovayenice Mah. | 3 | 939 | %90,2 | CHP | %41,6 |
| Subaşı Mah. | 4 | 1.165 | %91,7 | AKP | %37,8 |
| Yalıköy Mah. | 4 | 1.216 | %91,9 | CHP | %34,6 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 54 | %107,4 | CHP | %86,0 |
| Yazlık Mah. | 1 | 310 | %93,6 | AKP | %45,5 |
| Çakıl Mah. | 5 | 1.882 | %90,7 | AKP | %38,6 |
| Çanakça Mah. | 6 | 2.077 | %93,6 | AKP | %45,7 |
| Çiftlikköy Mah. | 5 | 1.575 | %94,4 | CHP | %64,1 |
| Örcünlü Mah. | 1 | 318 | %93,4 | CHP | %40,9 |
| Örencik Mah. | 2 | 692 | %94,2 | AKP | %57,5 |
| İhsaniye Mah. | 4 | 1.367 | %95,0 | CHP | %56,3 |
| İnceğiz Mah. | 2 | 668 | %89,7 | AKP | %44,3 |
| İzzettin Mah. | 3 | 828 | %92,4 | AKP | %43,9 |