Çatalca · Büyükşehir belediye başkanı
%58,7
CHP birinci
52.613 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalca ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %58,7 ile birinci; 52.613 geçerli oy, katılım %87,5.
Çatalca
Kayıtlı seçmen 62.666 · Oy kullanan 54.840 (katılım %87,5) · Geçerli 52.613 · Geçersiz 2.227
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 30.894 | %58,7 |
| AKP | 18.635 | %35,4 |
| YRP | 891 | %1,7 |
| ZAFER | 667 | %1,3 |
| İYİ | 432 | %0,8 |
| DEM | 380 | %0,7 |
| SAADET | 207 | %0,4 |
| YTP | 74 | %0,1 |
| HAK-PAR | 59 | %0,1 |
| MEMLEKET | 56 | %0,1 |
| BTP | 44 | %0,1 |
| DSP | 41 | %0,1 |
| ANAP | 29 | %0,1 |
| DEVA | 28 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 26 | %0,1 |
| TKP | 24 | %0,1 |
| VATAN | 18 | %0,0 |
| ABP | 11 | %0,0 |
| MİLLET | 11 | %0,0 |
| AB | 9 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| TKH | 7 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Ahmet Birikmen (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| OCAK | 2 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Hüseyin Durmaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Yaşar Polat (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Uğur Etlik (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Atakan Bozyayla (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Bilen Akpınar (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akalan Mah. | 3 | 969 | %95,1 | CHP | %79,6 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.133 | %88,4 | CHP | %60,5 |
| Aydınlar Mah. | 3 | 780 | %89,1 | AKP | %54,2 |
| Bahşayiş Mah. | 1 | 339 | %96,8 | CHP | %49,8 |
| Başak Mah. | 1 | 355 | %92,7 | CHP | %69,4 |
| Belgrat Mah. | 1 | 336 | %89,9 | CHP | %69,4 |
| Celepköy Mah. | 1 | 256 | %97,7 | CHP | %51,7 |
| Dağyenice Mah. | 2 | 679 | %97,8 | CHP | %67,7 |
| Elbasan Mah. | 2 | 544 | %90,6 | CHP | %68,1 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.139 | %90,1 | CHP | %57,9 |
| Ferhatpaşa Mah. | 61 | 20.945 | %83,9 | CHP | %58,7 |
| Gökçeali Mah. | 5 | 1.549 | %90,5 | CHP | %49,2 |
| Gümüşpınar Mah. | 3 | 807 | %93,2 | CHP | %69,7 |
| Hallaçlı Mah. | 4 | 1.308 | %85,5 | CHP | %65,9 |
| Hisarbeyli Mah. | 1 | 327 | %92,7 | CHP | %58,0 |
| Kabakça Mah. | 5 | 1.609 | %90,9 | CHP | %50,3 |
| Kaleiçi Mah. | 17 | 5.734 | %83,9 | CHP | %55,3 |
| Kalfa Mah. | 3 | 714 | %91,6 | CHP | %65,0 |
| Karacaköy Merkez Mah. | 6 | 1.993 | %88,5 | CHP | %49,6 |
| Karamandere Mah. | 2 | 551 | %92,0 | CHP | %57,2 |
| Kestanelik Mah. | 6 | 1.868 | %87,6 | CHP | %55,8 |
| Kızılcaali Mah. | 1 | 189 | %96,3 | CHP | %77,0 |
| Muratbey Merkez Mah. | 4 | 1.107 | %91,7 | CHP | %60,4 |
| Nakkaş Mah. | 2 | 652 | %93,6 | CHP | %65,2 |
| Oklalı Mah. | 4 | 1.132 | %86,2 | AKP | %48,6 |
| Ormanlı Mah. | 3 | 959 | %90,1 | AKP | %47,9 |
| Ovayenice Mah. | 3 | 962 | %85,1 | CHP | %69,3 |
| Subaşı Mah. | 4 | 1.227 | %88,2 | CHP | %56,6 |
| Yalıköy Mah. | 4 | 1.283 | %88,5 | CHP | %70,7 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 55 | %114,6 | CHP | %87,3 |
| Yazlık Mah. | 1 | 303 | %95,1 | CHP | %57,3 |
| Çakıl Mah. | 7 | 2.134 | %90,1 | CHP | %56,1 |
| Çanakça Mah. | 7 | 2.382 | %89,2 | CHP | %51,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 5 | 1.604 | %90,0 | CHP | %82,8 |
| Örcünlü Mah. | 2 | 372 | %91,1 | CHP | %64,2 |
| Örencik Mah. | 3 | 917 | %93,4 | AKP | %50,9 |
| İhsaniye Mah. | 5 | 1.503 | %92,6 | CHP | %80,0 |
| İnceğiz Mah. | 3 | 896 | %92,6 | AKP | %48,0 |
| İzzettin Mah. | 3 | 1.054 | %85,4 | CHP | %58,3 |