Samandağ
Hatay iline bağlı ilçe
87.233
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Hatay iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Samandağ ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 87.233 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Hatay (28. Dönem'de 11 milletvekili).
Samandağ seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 87.233 | %76,9 | TİP | %47,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 87.233 | %76,9 | CHP | %48,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 87.233 | %77,0 | CHP | %72,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 84.308 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 84.206 | %84,0 | CHP | %54,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 84.206 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 81.759 | %82,3 | CHP | %63,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 81.759 | %82,3 | CHP | %67,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 81.759 | %82,4 | CHP | %86,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 80.101 | %88,1 | CHP | %57,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 80.101 | %88,1 | Muharrem İnce | %89,9 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 77.799 | %86,2 | HAYIR | %92,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 76.457 | %83,8 | CHP | %71,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 75.923 | %83,6 | CHP | %58,2 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 75.337 | %84,1 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %90,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 75.273 | %84,4 | CHP | %81,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 75.273 | %84,4 | CHP | %75,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 75.273 | %84,5 | CHP | %87,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 84.651 | %83,4 | CHP | %86,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 84.060 | %83,0 | HAYIR | %89,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 28.161 | %78,5 | SOL | %34,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 28.161 | %78,4 | CHP | %33,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 83.430 | %80,8 | CHP | %46,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 66.621 | %70,4 | HAYIR | %75,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 66.346 | %84,2 | CHP | %67,3 |
Samandağ seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 87.233 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 84.206 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 81.759 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 80.101 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 77.799 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 75.923 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 75.273 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 84.651 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 84.060 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 83.430 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 66.621 |