Samandağ · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSamandağ ilçesi
%91,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
70.139 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Samandağ ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %91,8 ile birinci; 70.139 geçerli oy, katılım %84,1.
Samandağ
Kayıtlı seçmen 84.206 · Oy kullanan 70.779 (katılım %84,1) · Geçerli 70.139 · Geçersiz 640
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64.383 | %91,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.244 | %7,5 |
| Sinan Oğan | 428 | %0,6 |
| Muharrem İnce | 84 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ataköy Mah. | 3 | 838 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Atatürk Mah. | 19 | 6.739 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Avcılar Mah. | 2 | 664 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,3 |
| Batıayaz Mah. | 2 | 677 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 325 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Cemal Gürsel Mah. | 10 | 3.608 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Ceylandere Mah. | 1 | 199 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.175 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Deniz Mah. | 10 | 3.799 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Değirmenbaşı Mah. | 7 | 2.354 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Eriklikuyu Mah. | 2 | 499 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Fidanlı Mah. | 3 | 904 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Gözene Mah. | 3 | 1.074 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Hıdırbey Mah. | 2 | 511 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Huzurlu Mah. | 3 | 1.076 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Kapısuyu Mah. | 5 | 1.563 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Karaçay Mah. | 6 | 2.126 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Koyunoğlu Mah. | 8 | 2.492 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Kurtderesi Mah. | 11 | 3.973 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Kuşalanı Mah. | 11 | 3.888 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Mağaracık Mah. | 9 | 3.091 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.856 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Mızraklı Mah. | 10 | 3.311 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Seldiren Mah. | 1 | 350 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Sutaşı Mah. | 12 | 4.251 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Tekebaşı Mah. | 17 | 5.823 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Tomruksuyu Mah. | 8 | 2.541 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Uzunbağ Mah. | 8 | 2.748 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 |
| Vakıfköy Mah. | 1 | 90 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Yaylıca Mah. | 5 | 1.751 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.711 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 208 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Yeşilada Mah. | 3 | 849 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Yeşilköy Mah. | 3 | 1.104 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 121 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Yoğunoluk Mah. | 2 | 529 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 123 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Çanakoluk Mah. | 2 | 650 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,2 |
| Çubuklu Mah. | 1 | 345 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Çöğürlü Mah. | 6 | 2.165 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Çiğdede Mah. | 14 | 4.792 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Şükrü Kanatlı Mah. | 4 | 1.313 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |