Samandağ · Belediye meclisi üyeliği
%48,7
CHP birinci
64.454 geçerli oy · katılım %76,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Samandağ ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %48,7 ile birinci; 64.454 geçerli oy, katılım %76,9.
Samandağ
Kayıtlı seçmen 87.233 · Oy kullanan 67.091 (katılım %76,9) · Geçerli 64.454 · Geçersiz 2.637
Seçilenler
- İbrahim Aydoğan · CHP · listede 1. sıra
- Timurlenk Bozoğlan · CHP · listede 1. sıra
- Adnan Eryılmaz · TİP · listede 1. sıra
- Gökhan Kamacı · CHP · listede 2. sıra
- Doğan Sağaltıcı · CHP · listede 2. sıra
- Meltem Ramazan · CHP · listede 3. sıra
- Ferit Diker · TİP · listede 2. sıra
- Nurhak Ray · CHP · listede 3. sıra
- Sezgin Gümüş · CHP · listede 4. sıra
- Kurtuluş Okur · TİP · listede 3. sıra
- İbrahim Küçükçay · CHP · listede 5. sıra
- Hasan Fehmi Görür · TİP · listede 4. sıra
- Meriç Gültekin · CHP · listede 6. sıra
- Özge Uysal · TİP · listede 5. sıra
- Çiğdem Şahinoğulları · CHP · listede 7. sıra
- Hikmet Suadiye · CHP · listede 8. sıra
- Eser Işık · TİP · listede 6. sıra
- Anıl Can · CHP · listede 9. sıra
- Ufuk Düzel · TİP · listede 7. sıra
- Cemil Ergin · CHP · listede 10. sıra
- Gazi Duran · CHP · listede 11. sıra
- Asil Cem Fırıncıoğulları · TİP · listede 8. sıra
- Gökhan Taşar · CHP · listede 12. sıra
- Emrah Gümüş · TİP · listede 9. sıra
- Cano Sat · CHP · listede 13. sıra
- Umut Can Oruç · TİP · listede 10. sıra
- Mehmet Liman · CHP · listede 14. sıra
- Muhyittin Yılmaz · CHP · listede 15. sıra
- Sinem Kazan · TİP · listede 11. sıra
- Ali Açıkyol · CHP · listede 16. sıra
- Abdullah Aslan · TİP · listede 12. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ataköy Mah. | 3 | 842 | %83,5 | CHP | %66,8 |
| Atatürk Mah. | 20 | 6.640 | %70,5 | TİP | %47,0 |
| Avcılar Mah. | 2 | 639 | %84,0 | CHP | %75,0 |
| Batıayaz Mah. | 3 | 779 | %90,2 | AKP | %72,7 |
| Büyükoba Mah. | 2 | 389 | %98,5 | AKP | %69,7 |
| Cemal Gürsel Mah. | 12 | 3.656 | %72,0 | TİP | %49,3 |
| Ceylandere Mah. | 1 | 207 | %94,7 | AKP | %76,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.030 | %71,8 | CHP | %46,0 |
| Deniz Mah. | 12 | 4.038 | %75,2 | TİP | %54,1 |
| Değirmenbaşı Mah. | 8 | 2.459 | %79,6 | CHP | %63,1 |
| Eriklikuyu Mah. | 2 | 554 | %90,6 | AKP | %58,1 |
| Fidanlı Mah. | 3 | 955 | %85,9 | CHP | %53,3 |
| Gözene Mah. | 4 | 1.085 | %84,0 | CHP | %60,1 |
| Hıdırbey Mah. | 2 | 556 | %96,0 | AKP | %45,2 |
| Huzurlu Mah. | 4 | 1.078 | %82,4 | CHP | %73,7 |
| Kapısuyu Mah. | 5 | 1.736 | %82,4 | AKP | %42,3 |
| Karaçay Mah. | 7 | 2.191 | %79,3 | CHP | %62,6 |
| Koyunoğlu Mah. | 8 | 2.616 | %79,4 | CHP | %71,8 |
| Kurtderesi Mah. | 12 | 4.078 | %77,9 | TİP | %49,2 |
| Kuşalanı Mah. | 12 | 4.030 | %70,9 | CHP | %56,9 |
| Mağaracık Mah. | 10 | 3.303 | %76,8 | TİP | %51,8 |
| Meydan Mah. | 6 | 1.958 | %77,8 | CHP | %57,5 |
| Mızraklı Mah. | 11 | 3.375 | %77,9 | CHP | %51,6 |
| Seldiren Mah. | 2 | 372 | %91,9 | AKP | %64,1 |
| Sutaşı Mah. | 14 | 4.454 | %72,9 | CHP | %54,5 |
| Tekebaşı Mah. | 19 | 6.074 | %71,8 | TİP | %47,6 |
| Tomruksuyu Mah. | 8 | 2.728 | %85,0 | CHP | %64,3 |
| Uzunbağ Mah. | 9 | 2.813 | %79,6 | CHP | %66,6 |
| Vakıfköy Mah. | 1 | 127 | %79,5 | TİP | %49,5 |
| Yaylıca Mah. | 6 | 1.881 | %84,0 | CHP | %47,3 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.828 | %76,5 | CHP | %56,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 219 | %97,7 | AKP | %66,0 |
| Yeşilada Mah. | 3 | 880 | %77,1 | TİP | %70,6 |
| Yeşilköy Mah. | 4 | 1.106 | %73,8 | CHP | %64,8 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 188 | %96,3 | CHP | %42,9 |
| Yoğunoluk Mah. | 2 | 642 | %98,9 | AKP | %49,2 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 197 | %97,0 | AKP | %56,1 |
| Çanakoluk Mah. | 2 | 659 | %85,4 | CHP | %57,3 |
| Çubuklu Mah. | 2 | 402 | %93,8 | AKP | %67,1 |
| Çöğürlü Mah. | 7 | 2.236 | %73,8 | CHP | %53,4 |
| Çiğdede Mah. | 14 | 4.818 | %72,4 | TİP | %44,8 |
| Şükrü Kanatlı Mah. | 5 | 1.415 | %75,5 | TİP | %48,2 |