Samandağ · Büyükşehir belediye başkanı
%72,7
CHP birinci
64.198 geçerli oy · katılım %77,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Samandağ ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %72,7 ile birinci; 64.198 geçerli oy, katılım %77,0.
Samandağ
Kayıtlı seçmen 87.233 · Oy kullanan 67.181 (katılım %77,0) · Geçerli 64.198 · Geçersiz 2.983
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 46.656 | %72,7 |
| AKP | 8.741 | %13,6 |
| TİP | 6.607 | %10,3 |
| ZAFER | 330 | %0,5 |
| DEM | 326 | %0,5 |
| İYİ | 299 | %0,5 |
| TKH | 267 | %0,4 |
| EMEP | 162 | %0,3 |
| BTP | 144 | %0,2 |
| YRP | 134 | %0,2 |
| YTP | 78 | %0,1 |
| AP | 73 | %0,1 |
| MEMLEKET | 63 | %0,1 |
| DEVA | 61 | %0,1 |
| VATAN | 56 | %0,1 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 37 | %0,1 |
| SAADET | 30 | %0,1 |
| DSP | 28 | %0,0 |
| AB | 27 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,0 |
| ABP | 15 | %0,0 |
| MİLLET | 14 | %0,0 |
| HAK-PAR | 9 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ataköy Mah. | 3 | 842 | %83,5 | CHP | %79,7 |
| Atatürk Mah. | 20 | 6.640 | %70,6 | CHP | %73,6 |
| Avcılar Mah. | 2 | 639 | %86,5 | CHP | %83,0 |
| Batıayaz Mah. | 3 | 779 | %90,4 | AKP | %76,8 |
| Büyükoba Mah. | 2 | 389 | %98,5 | AKP | %77,8 |
| Cemal Gürsel Mah. | 12 | 3.656 | %72,1 | CHP | %74,2 |
| Ceylandere Mah. | 1 | 207 | %94,7 | AKP | %89,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.030 | %71,9 | CHP | %76,0 |
| Deniz Mah. | 12 | 4.038 | %75,3 | CHP | %72,9 |
| Değirmenbaşı Mah. | 8 | 2.459 | %79,8 | CHP | %83,3 |
| Eriklikuyu Mah. | 2 | 554 | %91,2 | AKP | %67,8 |
| Fidanlı Mah. | 3 | 955 | %86,1 | CHP | %64,6 |
| Gözene Mah. | 4 | 1.085 | %84,2 | CHP | %74,6 |
| Hıdırbey Mah. | 2 | 556 | %96,0 | AKP | %65,0 |
| Huzurlu Mah. | 4 | 1.078 | %82,8 | CHP | %87,8 |
| Kapısuyu Mah. | 5 | 1.736 | %82,1 | AKP | %51,6 |
| Karaçay Mah. | 7 | 2.191 | %79,4 | CHP | %80,8 |
| Koyunoğlu Mah. | 8 | 2.616 | %79,4 | CHP | %87,3 |
| Kurtderesi Mah. | 12 | 4.078 | %78,0 | CHP | %78,0 |
| Kuşalanı Mah. | 12 | 4.030 | %70,9 | CHP | %81,5 |
| Mağaracık Mah. | 10 | 3.303 | %76,8 | CHP | %76,8 |
| Meydan Mah. | 6 | 1.958 | %77,9 | CHP | %79,7 |
| Mızraklı Mah. | 11 | 3.375 | %77,9 | CHP | %82,0 |
| Seldiren Mah. | 2 | 372 | %91,9 | AKP | %87,2 |
| Sutaşı Mah. | 14 | 4.454 | %73,0 | CHP | %72,1 |
| Tekebaşı Mah. | 19 | 6.074 | %71,8 | CHP | %70,9 |
| Tomruksuyu Mah. | 8 | 2.728 | %85,0 | CHP | %82,8 |
| Uzunbağ Mah. | 9 | 2.813 | %80,1 | CHP | %78,4 |
| Vakıfköy Mah. | 1 | 127 | %89,8 | CHP | %47,1 |
| Yaylıca Mah. | 6 | 1.881 | %84,1 | CHP | %76,8 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.828 | %76,7 | CHP | %80,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 219 | %97,7 | AKP | %77,7 |
| Yeşilada Mah. | 3 | 880 | %76,7 | CHP | %68,4 |
| Yeşilköy Mah. | 4 | 1.106 | %73,8 | CHP | %77,0 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 188 | %96,8 | CHP | %68,7 |
| Yoğunoluk Mah. | 2 | 642 | %98,9 | AKP | %64,8 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 197 | %97,0 | AKP | %59,4 |
| Çanakoluk Mah. | 2 | 659 | %85,4 | CHP | %90,0 |
| Çubuklu Mah. | 2 | 402 | %93,8 | AKP | %69,9 |
| Çöğürlü Mah. | 7 | 2.236 | %73,8 | CHP | %68,7 |
| Çiğdede Mah. | 14 | 4.818 | %72,5 | CHP | %75,1 |
| Şükrü Kanatlı Mah. | 5 | 1.415 | %75,5 | CHP | %64,5 |