Samandağ · Belediye meclisi üyeliği
%67,7
CHP birinci
65.686 geçerli oy · katılım %82,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Samandağ ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %67,7 ile birinci; 65.686 geçerli oy, katılım %82,3.
Samandağ
Kayıtlı seçmen 81.759 · Oy kullanan 67.286 (katılım %82,3) · Geçerli 65.686 · Geçersiz 1.600
Seçilenler
- Atiye Sönmez Erdoğdu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Aydın Duran · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Ercan Özen · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Timurlenk Bozoğlan · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Esen Dibek · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Yusuf Karaçay · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Ali Berrak · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Nesim Özgün · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Sinem Kayıkçı · DSP · listede 1. sıra
- Selman Kahlıoğulları · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Doğan Güc · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Pelin Ray · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Adnan Çikar · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Ayhan Boğday · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Nedim Yılmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Taylan Nural · DSP · listede 2. sıra
- Ender Can · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Mahmut Rıdvanoğulları · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- Cem Tamimi · CHP (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
- Hasan Yılmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 15. sıra
- İlyas Nasraoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 16. sıra
- Hikmet Suadiye · CHP (Millet İttifakı) · listede 17. sıra
- Yüksel Şahutoğlu · DSP · listede 3. sıra
- Cemil Ergin · CHP (Millet İttifakı) · listede 18. sıra
- Yahya Onur Berber · CHP (Millet İttifakı) · listede 19. sıra
- Kemal Esmer · CHP (Millet İttifakı) · listede 20. sıra
- Volkan Sağaltıcı · CHP (Millet İttifakı) · listede 21. sıra
- Hakan Temizkan · CHP (Millet İttifakı) · listede 22. sıra
- Songül Doğru · CHP (Millet İttifakı) · listede 23. sıra
- Ali Erol · DSP · listede 4. sıra
- Akın Paşa · CHP (Millet İttifakı) · listede 24. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ataköy Mah. | 3 | 801 | %90,0 | CHP | %88,3 |
| Atatürk Mah. | 20 | 6.615 | %78,5 | CHP | %59,5 |
| Avcılar Mah. | 2 | 660 | %93,3 | CHP | %87,8 |
| Batıayaz Mah. | 2 | 667 | %93,9 | AKP | %67,5 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 321 | %97,2 | AKP | %63,9 |
| Cemal Gürsel Mah. | 10 | 3.310 | %79,1 | CHP | %52,8 |
| Ceylandere Mah. | 1 | 185 | %90,8 | AKP | %71,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.218 | %78,6 | CHP | %60,8 |
| Deniz Mah. | 11 | 3.705 | %81,2 | CHP | %74,8 |
| Değirmenbaşı Mah. | 7 | 2.391 | %85,2 | CHP | %80,5 |
| Eriklikuyu Mah. | 2 | 498 | %92,8 | AKP | %56,7 |
| Fidanlı Mah. | 3 | 911 | %95,3 | CHP | %49,8 |
| Gözene Mah. | 3 | 1.027 | %90,6 | CHP | %80,0 |
| Hıdırbey Mah. | 2 | 505 | %93,7 | AKP | %54,1 |
| Huzurlu Mah. | 4 | 1.066 | %86,8 | CHP | %65,7 |
| Kapısuyu Mah. | 5 | 1.401 | %90,0 | CHP | %36,2 |
| Karaçay Mah. | 6 | 1.939 | %85,8 | CHP | %81,0 |
| Koyunoğlu Mah. | 8 | 2.499 | %84,7 | CHP | %91,9 |
| Kurtderesi Mah. | 12 | 3.949 | %80,4 | CHP | %70,1 |
| Kuşalanı Mah. | 11 | 3.570 | %78,6 | CHP | %65,7 |
| Mağaracık Mah. | 9 | 3.060 | %80,9 | CHP | %68,7 |
| Meydan Mah. | 6 | 1.826 | %83,8 | CHP | %65,6 |
| Mızraklı Mah. | 11 | 3.398 | %81,9 | CHP | %85,2 |
| Seldiren Mah. | 2 | 352 | %89,8 | AKP | %75,8 |
| Sutaşı Mah. | 12 | 4.030 | %79,0 | CHP | %64,2 |
| Tekebaşı Mah. | 17 | 5.690 | %77,2 | CHP | %75,5 |
| Tomruksuyu Mah. | 8 | 2.400 | %87,1 | CHP | %85,6 |
| Uzunbağ Mah. | 8 | 2.638 | %80,4 | CHP | %75,8 |
| Vakıfköy Mah. | 1 | 104 | %80,8 | CHP | %42,0 |
| Yaylıca Mah. | 6 | 1.900 | %84,8 | CHP | %74,8 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.618 | %82,1 | CHP | %64,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 187 | %93,6 | AKP | %54,1 |
| Yeşilada Mah. | 3 | 827 | %83,7 | CHP | %76,5 |
| Yeşilköy Mah. | 4 | 1.095 | %88,1 | CHP | %76,8 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 136 | %98,5 | CHP | %84,0 |
| Yoğunoluk Mah. | 2 | 494 | %91,5 | AKP | %57,9 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 129 | %66,7 | AKP | %75,9 |
| Çanakoluk Mah. | 2 | 680 | %89,1 | CHP | %85,1 |
| Çubuklu Mah. | 1 | 332 | %96,4 | AKP | %57,4 |
| Çöğürlü Mah. | 6 | 2.048 | %79,4 | CHP | %72,0 |
| Çiğdede Mah. | 14 | 4.376 | %81,6 | CHP | %68,9 |
| Şükrü Kanatlı Mah. | 4 | 1.201 | %82,5 | CHP | %56,6 |