Samandağ · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSamandağ ilçesi
%92,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
72.551 geçerli oy · katılım %86,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Samandağ ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %92,5 ile birinci; 72.551 geçerli oy, katılım %86,4.
Samandağ
Kayıtlı seçmen 84.308 · Oy kullanan 72.836 (katılım %86,4) · Geçerli 72.551 · Geçersiz 285
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67.114 | %92,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.437 | %7,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ataköy Mah. | 3 | 840 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Atatürk Mah. | 19 | 6.745 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Avcılar Mah. | 2 | 665 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,3 |
| Batıayaz Mah. | 2 | 677 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 327 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Cemal Gürsel Mah. | 10 | 3.617 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Ceylandere Mah. | 1 | 200 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.181 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Deniz Mah. | 10 | 3.801 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Değirmenbaşı Mah. | 7 | 2.355 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Eriklikuyu Mah. | 2 | 499 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Fidanlı Mah. | 3 | 905 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Gözene Mah. | 3 | 1.076 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Hıdırbey Mah. | 2 | 511 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Huzurlu Mah. | 3 | 1.077 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Kapısuyu Mah. | 5 | 1.563 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Karaçay Mah. | 6 | 2.129 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Koyunoğlu Mah. | 8 | 2.492 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Kurtderesi Mah. | 11 | 3.975 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Kuşalanı Mah. | 11 | 3.897 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Mağaracık Mah. | 9 | 3.095 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.857 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 |
| Mızraklı Mah. | 10 | 3.318 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Seldiren Mah. | 1 | 350 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Sutaşı Mah. | 12 | 4.263 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,1 |
| Tekebaşı Mah. | 17 | 5.830 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Tomruksuyu Mah. | 8 | 2.544 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Uzunbağ Mah. | 8 | 2.751 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Vakıfköy Mah. | 1 | 90 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Yaylıca Mah. | 5 | 1.752 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.714 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 208 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Yeşilada Mah. | 3 | 851 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Yeşilköy Mah. | 3 | 1.106 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 121 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Yoğunoluk Mah. | 2 | 531 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 123 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Çanakoluk Mah. | 2 | 650 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Çubuklu Mah. | 1 | 345 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Çöğürlü Mah. | 6 | 2.167 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Çiğdede Mah. | 14 | 4.793 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 |
| Şükrü Kanatlı Mah. | 4 | 1.317 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |