9.088
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Erzurum iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,7.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Narman ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9088 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,7.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Erzurum (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Narman seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.088 | %80,7 | AKP | %43,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.088 | %80,5 | AKP | %44,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.088 | %80,7 | AKP | %64,7 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 8.873 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.865 | %85,7 | AKP | %51,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.865 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.514 | %85,7 | AKP | %63,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.514 | %85,6 | AKP | %58,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 9.514 | %85,8 | AKP | %69,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.463 | %88,1 | AKP | %62,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.463 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.524 | %85,3 | EVET | %83,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.712 | %83,0 | AKP | %75,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.879 | %82,6 | AKP | %60,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.186 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 10.270 | %86,4 | AKP | %42,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 10.270 | %86,4 | AKP | %40,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 10.270 | %86,5 | AKP | %54,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.715 | %86,3 | AKP | %71,3 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.702 | %85,3 | EVET | %84,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.277 | %89,1 | MHP | %54,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.277 | %88,7 | MHP | %50,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 11.015 | %85,4 | AKP | %53,3 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 10.718 | %77,4 | EVET | %89,0 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.796 | %85,1 | AKP | %65,5 |
Narman seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.088 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 8.865 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 9.514 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.463 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 9.524 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.879 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 10.270 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 10.715 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 10.702 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 11.015 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 10.718 |