%51,6
AK PARTİ birinci
7.410 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Narman ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,6 ile birinci; 7410 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 8.865 · Oy kullanan 7.594 (katılım %85,7) · Geçerli 7.410 · Geçersiz 184
Narman Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.821 | %51,6 |
| MHP | 1.548 | %20,9 |
| İYİ | 776 | %10,5 |
| CHP | 377 | %5,1 |
| BBP | 274 | %3,7 |
| YRP | 273 | %3,7 |
| ZAFER | 129 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 60 | %0,8 |
| DEM | 30 | %0,4 |
| AB | 21 | %0,3 |
| AP | 18 | %0,2 |
| MEMLEKET | 16 | %0,2 |
| İslam Yıldırım (bağımsız) | 16 | %0,2 |
| HAK-PAR | 12 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Narman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alabalık Mah. | 1 | 185 | %76,8 | AKP | %65,0 |
| Alacayar Mah. | 1 | 112 | %84,8 | AKP | %57,0 |
| Araköy Mah. | 1 | 203 | %95,1 | AKP | %70,5 |
| Aşağıyayla Mah. | 1 | 36 | %83,3 | MHP | %55,2 |
| Başkale Mah. | 1 | 244 | %83,2 | AKP | %68,3 |
| Beyler Mah. | 1 | 176 | %86,4 | AKP | %62,4 |
| Boğakale Mah. | 1 | 118 | %87,3 | AKP | %77,0 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 497 | %87,3 | AKP | %50,2 |
| Camiisağır Mah. | 5 | 1.281 | %86,4 | AKP | %40,7 |
| Dağyolu Mah. | 1 | 110 | %87,3 | AKP | %73,4 |
| Demirdağ Mah. | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %56,3 |
| Ergazi Mah. | 1 | 126 | %79,4 | AKP | %52,0 |
| Gökdağ Mah. | 1 | 98 | %86,7 | AKP | %34,2 |
| Göllü Mah. | 1 | 217 | %84,8 | AKP | %36,2 |
| Güllüdağ Mah. | 1 | 26 | %76,9 | AKP | %85,0 |
| Güvenlik Mah. | 1 | 126 | %89,7 | AKP | %50,4 |
| Kamışözü Mah. | 1 | 132 | %95,5 | AKP | %43,2 |
| Karadağ Mah. | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %57,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 46 | %104,4 | MHP | %54,2 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 230 | %90,9 | AKP | %34,5 |
| Koyunören Mah. | 1 | 169 | %78,7 | AKP | %79,2 |
| Koçkaya Mah. | 2 | 480 | %86,5 | AKP | %64,5 |
| Kuruçalı Mah. | 1 | 148 | %97,3 | AKP | %69,0 |
| Kilimli Mah. | 1 | 97 | %83,5 | AKP | %44,9 |
| Mahmutçavuş Mah. | 1 | 121 | %86,8 | AKP | %51,4 |
| Mercimekli Mah. | 1 | 81 | %74,1 | AKP | %46,7 |
| Otlutepe Mah. | 1 | 168 | %76,8 | AKP | %47,2 |
| Pınaryolu Mah. | 1 | 71 | %69,0 | AKP | %46,9 |
| Samikale Mah. | 1 | 69 | %75,4 | AKP | %59,6 |
| Sapanlı Mah. | 1 | 26 | %80,8 | AKP | %81,0 |
| Savaşçılar Mah. | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %45,0 |
| Serinsu Mah. | 1 | 129 | %76,0 | AKP | %50,5 |
| Seyyid Ali Baba Mah. | 1 | 46 | %84,8 | AKP | %68,4 |
| Sülüklü Mah. | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %60,3 |
| Sütpınar Mah. | 1 | 318 | %91,2 | AKP | %58,6 |
| Taşburun Mah. | 1 | 160 | %76,9 | AKP | %51,7 |
| Telli Mah. | 1 | 46 | %87,0 | AKP | %76,9 |
| Toygarlı Mah. | 1 | 76 | %86,8 | AKP | %53,2 |
| Tuzla Mah. | 5 | 1.182 | %83,4 | AKP | %42,4 |
| Yanıktaş Mah. | 1 | 143 | %85,3 | AKP | %63,6 |
| Yoldere Mah. | 1 | 84 | %83,3 | AKP | %65,7 |
| Yukarıyayla Mah. | 1 | 129 | %94,6 | AKP | %53,3 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 71 | %73,2 | AKP | %38,8 |
| Çimenli Mah. | 1 | 104 | %80,8 | AKP | %77,1 |
| Şehitler Mah. | 1 | 172 | %87,2 | AKP | %46,6 |
| Şekerli Mah. | 3 | 596 | %85,9 | AKP | %42,4 |