%64,7
AK PARTİ birinci
6.866 geçerli oy · katılım %80,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Narman ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %64,7 ile birinci; 6866 geçerli oy, katılım %80,7.
Kayıtlı seçmen 9.088 · Oy kullanan 7.331 (katılım %80,7) · Geçerli 6.866 · Geçersiz 465
Narman Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.440 | %64,7 |
| İYİ | 1.649 | %24,0 |
| CHP | 218 | %3,2 |
| ZAFER | 177 | %2,6 |
| SAADET | 116 | %1,7 |
| DEVA | 77 | %1,1 |
| ANAP | 32 | %0,5 |
| DEM | 26 | %0,4 |
| BTP | 26 | %0,4 |
| DP | 21 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,3 |
| VATAN | 13 | %0,2 |
| YTP | 10 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 9 | %0,1 |
| DSP | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| AB | 7 | %0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Narman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alabalık Mah. | 1 | 172 | %83,7 | AKP | %89,1 |
| Alacayar Mah. | 1 | 107 | %80,4 | AKP | %76,2 |
| Araköy Mah. | 1 | 204 | %88,2 | AKP | %73,1 |
| Aşağıyayla Mah. | 1 | 36 | %61,1 | AKP | %90,0 |
| Başkale Mah. | 1 | 244 | %70,9 | AKP | %75,6 |
| Beyler Mah. | 1 | 180 | %83,3 | AKP | %78,7 |
| Boğakale Mah. | 1 | 118 | %72,9 | AKP | %77,4 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 514 | %83,5 | AKP | %67,9 |
| Camiisağır Mah. | 5 | 1.272 | %83,1 | AKP | %62,3 |
| Dağyolu Mah. | 1 | 136 | %88,2 | AKP | %78,1 |
| Demirdağ Mah. | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %75,4 |
| Ergazi Mah. | 1 | 131 | %82,4 | AKP | %74,0 |
| Gökdağ Mah. | 1 | 106 | %79,3 | AKP | %64,1 |
| Göllü Mah. | 1 | 215 | %87,4 | İYİ | %43,8 |
| Güllüdağ Mah. | 1 | 35 | %48,6 | İYİ | %58,8 |
| Güvenlik Mah. | 1 | 123 | %85,4 | AKP | %59,4 |
| Kamışözü Mah. | 1 | 133 | %79,0 | AKP | %66,3 |
| Karadağ Mah. | 1 | 45 | %82,2 | AKP | %97,2 |
| Karapınar Mah. | 1 | 58 | %77,6 | AKP | %72,5 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 229 | %86,9 | AKP | %39,8 |
| Koyunören Mah. | 1 | 155 | %67,1 | AKP | %69,3 |
| Koçkaya Mah. | 2 | 468 | %77,4 | AKP | %73,0 |
| Kuruçalı Mah. | 1 | 204 | %81,4 | AKP | %62,4 |
| Kilimli Mah. | 1 | 100 | %76,0 | AKP | %59,5 |
| Mahmutçavuş Mah. | 1 | 120 | %78,3 | AKP | %68,2 |
| Mercimekli Mah. | 1 | 86 | %74,4 | AKP | %86,9 |
| Otlutepe Mah. | 1 | 176 | %65,3 | AKP | %62,9 |
| Pınaryolu Mah. | 1 | 73 | %60,3 | İYİ | %53,7 |
| Samikale Mah. | 1 | 63 | %63,5 | İYİ | %50,0 |
| Sapanlı Mah. | 1 | 19 | %68,4 | AKP | %76,9 |
| Savaşçılar Mah. | 1 | 27 | %77,8 | AKP | %72,2 |
| Serinsu Mah. | 1 | 120 | %80,8 | AKP | %55,3 |
| Seyyid Ali Baba Mah. | 1 | 70 | %61,4 | AKP | %53,7 |
| Sülüklü Mah. | 1 | 76 | %84,2 | AKP | %88,7 |
| Sütpınar Mah. | 1 | 342 | %90,1 | AKP | %56,9 |
| Taşburun Mah. | 1 | 156 | %77,6 | AKP | %73,7 |
| Telli Mah. | 1 | 68 | %86,8 | AKP | %75,0 |
| Toygarlı Mah. | 1 | 75 | %77,3 | AKP | %84,9 |
| Tuzla Mah. | 5 | 1.190 | %79,8 | AKP | %56,1 |
| Yanıktaş Mah. | 1 | 143 | %88,8 | AKP | %84,3 |
| Yoldere Mah. | 1 | 90 | %74,4 | AKP | %60,0 |
| Yukarıyayla Mah. | 1 | 137 | %94,2 | AKP | %52,0 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 74 | %78,4 | AKP | %63,3 |
| Çimenli Mah. | 1 | 109 | %80,7 | AKP | %45,9 |
| Şehitler Mah. | 1 | 206 | %88,4 | AKP | %69,3 |
| Şekerli Mah. | 3 | 608 | %80,1 | AKP | %66,0 |