%44,7
AK PARTİ birinci
6.852 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Narman ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,7 ile birinci; 6852 geçerli oy, katılım %80,5.
Kayıtlı seçmen 9.088 · Oy kullanan 7.313 (katılım %80,5) · Geçerli 6.852 · Geçersiz 461
Narman Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.064 | %44,7 |
| İYİ | 1.580 | %23,1 |
| BBP | 1.575 | %23,0 |
| YRP | 432 | %6,3 |
| DEVA | 62 | %0,9 |
| ZAFER | 43 | %0,6 |
| SAADET | 40 | %0,6 |
| BTP | 21 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,2 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
Seçilenler
- Ercan Akdağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ferkan Akbulut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nihat Çiftçi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Saburhan Giray · İYİ · listede 1. sıra
- Hayrullah İnce · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Çetin Akın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Sıddık Altunok · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Osman Demiroğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Levent Akkuş · İYİ · listede 2. sıra
- Arif Öz · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bülent Yavuz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Narman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alabalık Mah. | 1 | 172 | %83,7 | AKP | %76,0 |
| Alacayar Mah. | 1 | 107 | %80,4 | AKP | %50,6 |
| Araköy Mah. | 1 | 204 | %88,2 | AKP | %57,5 |
| Aşağıyayla Mah. | 1 | 36 | %61,1 | AKP | %72,7 |
| Başkale Mah. | 1 | 244 | %70,5 | AKP | %44,9 |
| Beyler Mah. | 1 | 180 | %82,8 | AKP | %53,4 |
| Boğakale Mah. | 1 | 118 | %72,9 | AKP | %48,2 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 514 | %83,5 | AKP | %57,9 |
| Camiisağır Mah. | 5 | 1.272 | %82,9 | AKP | %54,8 |
| Dağyolu Mah. | 1 | 136 | %87,5 | AKP | %48,3 |
| Demirdağ Mah. | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %63,8 |
| Ergazi Mah. | 1 | 131 | %81,7 | AKP | %59,2 |
| Gökdağ Mah. | 1 | 106 | %77,4 | AKP | %50,0 |
| Göllü Mah. | 1 | 215 | %86,5 | İYİ | %39,0 |
| Güllüdağ Mah. | 1 | 35 | %48,6 | İYİ | %41,2 |
| Güvenlik Mah. | 1 | 123 | %85,4 | İYİ | %40,6 |
| Kamışözü Mah. | 1 | 133 | %78,2 | BBP | %38,6 |
| Karadağ Mah. | 1 | 45 | %82,2 | BBP | %47,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 58 | %77,6 | BBP | %52,3 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 229 | %86,9 | İYİ | %49,2 |
| Koyunören Mah. | 1 | 155 | %66,5 | BBP | %42,4 |
| Koçkaya Mah. | 2 | 468 | %77,4 | AKP | %46,9 |
| Kuruçalı Mah. | 1 | 204 | %80,9 | AKP | %48,4 |
| Kilimli Mah. | 1 | 100 | %76,0 | BBP | %34,7 |
| Mahmutçavuş Mah. | 1 | 120 | %75,8 | BBP | %72,5 |
| Mercimekli Mah. | 1 | 86 | %73,3 | AKP | %55,0 |
| Otlutepe Mah. | 1 | 176 | %65,3 | AKP | %42,7 |
| Pınaryolu Mah. | 1 | 73 | %60,3 | İYİ | %34,9 |
| Samikale Mah. | 1 | 63 | %63,5 | İYİ | %52,5 |
| Sapanlı Mah. | 1 | 19 | %68,4 | BBP | %61,5 |
| Savaşçılar Mah. | 1 | 27 | %77,8 | AKP | %35,3 |
| Serinsu Mah. | 1 | 120 | %80,8 | BBP | %30,4 |
| Seyyid Ali Baba Mah. | 1 | 70 | %60,0 | AKP | %36,6 |
| Sülüklü Mah. | 1 | 76 | %84,2 | AKP | %74,2 |
| Sütpınar Mah. | 1 | 342 | %90,1 | BBP | %69,9 |
| Taşburun Mah. | 1 | 156 | %77,6 | İYİ | %39,0 |
| Telli Mah. | 1 | 68 | %86,8 | AKP | %59,6 |
| Toygarlı Mah. | 1 | 75 | %77,3 | AKP | %50,9 |
| Tuzla Mah. | 5 | 1.190 | %79,8 | AKP | %48,8 |
| Yanıktaş Mah. | 1 | 143 | %88,8 | YRP | %36,6 |
| Yoldere Mah. | 1 | 90 | %74,4 | BBP | %33,9 |
| Yukarıyayla Mah. | 1 | 137 | %94,9 | İYİ | %49,2 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 74 | %77,0 | AKP | %42,0 |
| Çimenli Mah. | 1 | 109 | %80,7 | İYİ | %51,2 |
| Şehitler Mah. | 1 | 206 | %88,4 | AKP | %46,6 |
| Şekerli Mah. | 3 | 608 | %80,1 | AKP | %56,9 |