Narman · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıNarman ilçesi
%83,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.369 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Narman ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %83,8 ile birinci; 7369 geçerli oy, katılım %84,3.
Narman
Kayıtlı seçmen 8.873 · Oy kullanan 7.481 (katılım %84,3) · Geçerli 7.369 · Geçersiz 112
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.173 | %83,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.196 | %16,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alabalık Mah. | 1 | 185 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Alacayar Mah. | 1 | 112 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Araköy Mah. | 1 | 203 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Aşağıyayla Mah. | 1 | 36 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Başkale Mah. | 1 | 244 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Beyler Mah. | 1 | 176 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Boğakale Mah. | 1 | 118 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 497 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Camiisağır Mah. | 5 | 1.284 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Dağyolu Mah. | 1 | 110 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Demirdağ Mah. | 1 | 78 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Ergazi Mah. | 1 | 126 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Gökdağ Mah. | 1 | 98 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Göllü Mah. | 1 | 217 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Güllüdağ Mah. | 1 | 26 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Güvenlik Mah. | 1 | 126 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Kamışözü Mah. | 1 | 133 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Karadağ Mah. | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 230 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Koyunören Mah. | 1 | 169 | %66,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Koçkaya Mah. | 2 | 481 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Kuruçalı Mah. | 1 | 148 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Kilimli Mah. | 1 | 97 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Mahmutçavuş Mah. | 1 | 121 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Mercimekli Mah. | 1 | 81 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Otlutepe Mah. | 1 | 168 | %70,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Pınaryolu Mah. | 1 | 71 | %64,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Samikale Mah. | 1 | 69 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Sapanlı Mah. | 1 | 26 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Savaşçılar Mah. | 1 | 22 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Serinsu Mah. | 1 | 129 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Seyyid Ali Baba Mah. | 1 | 46 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Sülüklü Mah. | 1 | 72 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Sütpınar Mah. | 1 | 318 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Taşburun Mah. | 1 | 160 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Telli Mah. | 1 | 46 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Toygarlı Mah. | 1 | 76 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Tuzla Mah. | 5 | 1.183 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Yanıktaş Mah. | 1 | 143 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Yoldere Mah. | 1 | 85 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yukarıyayla Mah. | 1 | 129 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 71 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Çimenli Mah. | 1 | 104 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Şehitler Mah. | 1 | 172 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Şekerli Mah. | 3 | 597 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |