Narman · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiNarman ilçesi
%81,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.098 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Narman ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,7 ile birinci; 8098 geçerli oy, katılım %88,1.
Narman
Kayıtlı seçmen 9.463 · Oy kullanan 8.338 (katılım %88,1) · Geçerli 8.098 · Geçersiz 240
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.615 | %81,7 |
| Meral Akşener | 681 | %8,4 |
| Muharrem İnce | 657 | %8,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 103 | %1,3 |
| Selahattin Demirtaş | 26 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 16 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alabalık Mah. | 1 | 169 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Alacayar Mah. | 1 | 118 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Araköy Mah. | 1 | 198 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Aşağıyayla Mah. | 1 | 42 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Başkale Mah. | 1 | 339 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Beyler Mah. | 1 | 228 | %99,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Boğakale Mah. | 1 | 113 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 537 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Camiisağır Mah. | 4 | 1.199 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Dağyolu Mah. | 1 | 95 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Demirdağ Mah. | 1 | 72 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Ergazi Mah. | 1 | 147 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Gökdağ Mah. | 1 | 110 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Göllü Mah. | 1 | 251 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Güllüdağ Mah. | 1 | 18 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Güvenlik Mah. | 1 | 131 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Kamışözü Mah. | 1 | 129 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Karadağ Mah. | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Karapınar Mah. | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 238 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Koyunören Mah. | 1 | 193 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Koçkaya Mah. | 2 | 542 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Kuruçalı Mah. | 1 | 154 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Kilimli Mah. | 1 | 91 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Mahmutçavuş Mah. | 1 | 126 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Mercimekli Mah. | 1 | 115 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Otlutepe Mah. | 1 | 163 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Pınaryolu Mah. | 1 | 68 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Samikale Mah. | 1 | 78 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Sapanlı Mah. | 1 | 34 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Savaşçılar Mah. | 1 | 22 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Serinsu Mah. | 1 | 118 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Seyyid Ali Baba Mah. | 1 | 48 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Sülüklü Mah. | 1 | 70 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Sütpınar Mah. | 1 | 358 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Taşburun Mah. | 1 | 149 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Telli Mah. | 1 | 47 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Toygarlı Mah. | 1 | 70 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Tuzla Mah. | 5 | 1.322 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Yanıktaş Mah. | 1 | 149 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yoldere Mah. | 1 | 104 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Yukarıyayla Mah. | 1 | 136 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Çamlıyayla Mah. | 1 | 77 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Çimenli Mah. | 1 | 100 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Şehitler Mah. | 1 | 207 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Şekerli Mah. | 3 | 678 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |