15.278
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Balıkesir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,4.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manyas ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 15.278 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,4.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Balıkesir (28. Dönem'de 9 milletvekili).
Manyas seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 15.278 | %88,4 | CHP | %47,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 15.278 | %88,5 | CHP | %46,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 15.278 | %88,8 | CHP | %50,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 15.164 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.159 | %91,2 | CHP | %35,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 15.159 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 16.149 | %89,9 | CHP | %51,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 16.149 | %89,9 | CHP | %49,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 16.149 | %90,1 | AKP | %48,7 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 16.045 | %89,5 | AKP | %35,5 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 16.045 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 16.355 | %88,4 | HAYIR | %59,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 16.675 | %88,0 | CHP | %43,7 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 16.682 | %88,2 | CHP | %46,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 16.963 | %84,7 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %55,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 17.016 | %91,7 | CHP | %39,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 17.016 | %91,7 | AKP | %38,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 17.016 | %91,8 | AKP | %36,2 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 17.695 | %90,7 | CHP | %46,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 17.979 | %87,2 | HAYIR | %64,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.673 | %89,4 | AKP | %33,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.673 | %89,4 | AKP | %32,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 17.889 | %90,8 | CHP | %33,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 18.393 | %78,5 | HAYIR | %51,9 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 18.443 | %89,8 | AKP | %30,2 |
Manyas seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 15.278 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 15.159 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 16.149 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 16.045 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 16.355 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 16.682 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 17.016 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 17.695 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 17.979 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 17.889 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 18.393 |