Manyas · Büyükşehir belediye başkanı
%48,7
AK PARTİ birinci
13.882 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manyas ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,7 ile birinci; 13.882 geçerli oy, katılım %90,1.
Manyas
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaova Mah. | 2 | 500 | %91,6 | İYİ | %63,0 |
| Atatürk Mah. | 3 | 773 | %86,0 | İYİ | %53,4 |
| Boğazpınar Mah. | 2 | 460 | %89,8 | İYİ | %60,3 |
| Bölceağaç Mah. | 2 | 370 | %91,6 | AKP | %55,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 154 | %90,3 | İYİ | %59,2 |
| Darıca Mah. | 1 | 304 | %88,8 | AKP | %59,6 |
| Dereköy Mah. | 1 | 67 | %91,0 | AKP | %81,0 |
| Değirmenboğazı Mah. | 1 | 84 | %89,3 | İYİ | %48,7 |
| Doğancı Mah. | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %68,5 |
| Dura Mah. | 1 | 259 | %86,1 | İYİ | %54,5 |
| Erecek Mah. | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %72,6 |
| Eskimanyas Mah. | 1 | 172 | %91,9 | İYİ | %51,6 |
| Eskiçatal Mah. | 2 | 409 | %88,3 | İYİ | %51,2 |
| Eşen Mah. | 1 | 198 | %96,0 | İYİ | %50,3 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 91 | %90,1 | İYİ | %56,0 |
| Hacıyakup Mah. | 1 | 58 | %82,8 | İYİ | %61,7 |
| Hacıibrahimpınarı Mah. | 1 | 99 | %100,0 | AKP | %78,4 |
| Hamamlı Mah. | 1 | 320 | %85,0 | İYİ | %65,0 |
| Haydar Mah. | 1 | 250 | %88,0 | İYİ | %52,8 |
| Hekim Mah. | 1 | 266 | %97,7 | İYİ | %76,5 |
| Işıklar Mah. | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %64,6 |
| Kalebayır Mah. | 2 | 381 | %89,8 | İYİ | %75,7 |
| Kalfa Mah. | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %76,6 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 213 | %97,2 | İYİ | %66,3 |
| Karakabaağaç Mah. | 1 | 57 | %103,5 | AKP | %84,5 |
| Kayaca Mah. | 1 | 189 | %95,2 | AKP | %55,3 |
| Kızık Mah. | 1 | 328 | %87,8 | İYİ | %58,1 |
| Kızıksa Mah. | 3 | 888 | %86,0 | AKP | %52,5 |
| Kocagöl Mah. | 2 | 485 | %90,9 | İYİ | %53,3 |
| Koçoğlu Mah. | 1 | 268 | %97,0 | AKP | %57,1 |
| Kubaş Mah. | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %79,5 |
| Kulak Mah. | 2 | 432 | %88,4 | AKP | %50,8 |
| Maltepe Mah. | 2 | 654 | %87,9 | AKP | %55,6 |
| Necip Mah. | 1 | 141 | %95,0 | AKP | %57,6 |
| Peynirkuyu Mah. | 1 | 237 | %95,4 | AKP | %59,4 |
| Salur Mah. | 3 | 950 | %88,7 | AKP | %51,9 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 385 | %95,1 | İYİ | %62,5 |
| Tepecik Mah. | 1 | 214 | %89,3 | AKP | %53,0 |
| Yayla Mah. | 1 | 87 | %103,5 | AKP | %77,4 |
| Yeni Mah. | 3 | 996 | %89,2 | AKP | %63,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 225 | %94,7 | İYİ | %67,5 |
| Çakırca Mah. | 1 | 286 | %92,7 | AKP | %49,8 |
| Çal Mah. | 1 | 155 | %91,6 | İYİ | %83,1 |
| Çamlı Mah. | 2 | 355 | %89,9 | AKP | %63,4 |
| Çarşı Mah. | 8 | 2.261 | %87,3 | AKP | %50,3 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 85 | %101,2 | AKP | %51,2 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 231 | %92,2 | AKP | %57,6 |
| Ören Mah. | 1 | 52 | %101,9 | AKP | %64,0 |
| İrşadiye Mah. | 1 | 62 | %87,1 | AKP | %86,8 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 298 | %92,3 | İYİ | %58,9 |