Manyas · Belediye meclisi üyeliği
%49,9
CHP birinci
13.814 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manyas ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %49,9 ile birinci; 13.814 geçerli oy, katılım %89,9.
Manyas
Kayıtlı seçmen 16.149 · Oy kullanan 14.516 (katılım %89,9) · Geçerli 13.814 · Geçersiz 702
Seçilenler
- Recep Can · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Zerrin Tok · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Metin Erer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cemil Yılmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Yücel Günay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Duru · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Nursel Cicigül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Kemal Bacak · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Ahmet Batmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ercan Ay · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Özer Barka · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaova Mah. | 2 | 500 | %91,0 | CHP | %60,7 |
| Atatürk Mah. | 3 | 773 | %86,0 | CHP | %52,4 |
| Boğazpınar Mah. | 2 | 460 | %89,6 | CHP | %63,5 |
| Bölceağaç Mah. | 2 | 370 | %91,4 | AKP | %55,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 154 | %90,3 | CHP | %59,0 |
| Darıca Mah. | 1 | 304 | %88,2 | AKP | %57,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 67 | %89,6 | AKP | %75,9 |
| Değirmenboğazı Mah. | 1 | 84 | %89,3 | CHP | %58,8 |
| Doğancı Mah. | 1 | 60 | %90,0 | AKP | %59,6 |
| Dura Mah. | 1 | 259 | %86,1 | CHP | %58,5 |
| Erecek Mah. | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %69,7 |
| Eskimanyas Mah. | 1 | 172 | %91,9 | CHP | %55,6 |
| Eskiçatal Mah. | 2 | 409 | %88,0 | CHP | %51,2 |
| Eşen Mah. | 1 | 198 | %95,0 | AKP | %53,0 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 91 | %90,1 | CHP | %64,1 |
| Hacıyakup Mah. | 1 | 58 | %82,8 | CHP | %68,1 |
| Hacıibrahimpınarı Mah. | 1 | 99 | %100,0 | AKP | %76,6 |
| Hamamlı Mah. | 1 | 320 | %85,0 | CHP | %68,8 |
| Haydar Mah. | 1 | 250 | %88,0 | CHP | %56,3 |
| Hekim Mah. | 1 | 266 | %97,7 | CHP | %77,2 |
| Işıklar Mah. | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %63,5 |
| Kalebayır Mah. | 2 | 381 | %89,8 | CHP | %79,7 |
| Kalfa Mah. | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %55,8 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 213 | %97,2 | CHP | %72,0 |
| Karakabaağaç Mah. | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %75,0 |
| Kayaca Mah. | 1 | 189 | %94,7 | AKP | %55,0 |
| Kızık Mah. | 1 | 328 | %87,8 | CHP | %59,6 |
| Kızıksa Mah. | 3 | 888 | %86,0 | AKP | %53,6 |
| Kocagöl Mah. | 2 | 485 | %90,1 | CHP | %55,0 |
| Koçoğlu Mah. | 1 | 268 | %96,6 | AKP | %64,6 |
| Kubaş Mah. | 1 | 80 | %98,8 | AKP | %74,0 |
| Kulak Mah. | 2 | 432 | %88,4 | AKP | %51,0 |
| Maltepe Mah. | 2 | 654 | %87,9 | CHP | %47,6 |
| Necip Mah. | 1 | 141 | %95,0 | AKP | %55,5 |
| Peynirkuyu Mah. | 1 | 237 | %95,4 | AKP | %59,8 |
| Salur Mah. | 3 | 950 | %88,3 | AKP | %50,3 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 385 | %94,6 | CHP | %59,3 |
| Tepecik Mah. | 1 | 214 | %88,3 | CHP | %50,3 |
| Yayla Mah. | 1 | 87 | %103,5 | AKP | %83,5 |
| Yeni Mah. | 3 | 996 | %89,2 | AKP | %60,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 225 | %93,8 | CHP | %68,3 |
| Çakırca Mah. | 1 | 286 | %92,3 | AKP | %50,9 |
| Çal Mah. | 1 | 155 | %91,6 | CHP | %73,1 |
| Çamlı Mah. | 2 | 355 | %89,9 | AKP | %59,9 |
| Çarşı Mah. | 8 | 2.261 | %87,2 | AKP | %49,7 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 85 | %101,2 | CHP | %53,2 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 231 | %92,2 | AKP | %55,3 |
| Ören Mah. | 1 | 52 | %101,9 | CHP | %49,0 |
| İrşadiye Mah. | 1 | 62 | %87,1 | AKP | %86,5 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 298 | %92,3 | CHP | %58,9 |