Manyas · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıManyas ilçesi
%54,0
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
13.293 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manyas ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %54,0 ile birinci; 13.293 geçerli oy, katılım %88,9.
Manyas
Kayıtlı seçmen 15.164 · Oy kullanan 13.474 (katılım %88,9) · Geçerli 13.293 · Geçersiz 181
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.172 | %54,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.121 | %46,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaova Mah. | 2 | 452 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Atatürk Mah. | 2 | 744 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Boğazpınar Mah. | 2 | 423 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Bölceağaç Mah. | 1 | 329 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 149 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Darıca Mah. | 1 | 272 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 61 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Değirmenboğazı Mah. | 1 | 80 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Doğancı Mah. | 1 | 55 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Dura Mah. | 1 | 221 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Erecek Mah. | 1 | 106 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Eskimanyas Mah. | 1 | 166 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Eskiçatal Mah. | 1 | 348 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Eşen Mah. | 1 | 152 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 73 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Hacıyakup Mah. | 1 | 53 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Hacıibrahimpınarı Mah. | 1 | 88 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Hamamlı Mah. | 1 | 279 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Haydar Mah. | 1 | 212 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Hekim Mah. | 1 | 212 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Işıklar Mah. | 1 | 89 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Kalebayır Mah. | 1 | 352 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kalfa Mah. | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 178 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Karakabaağaç Mah. | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Kayaca Mah. | 1 | 156 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Kızık Mah. | 1 | 292 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Kızıksa Mah. | 3 | 776 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Kocagöl Mah. | 2 | 455 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Koçoğlu Mah. | 1 | 250 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Kubaş Mah. | 1 | 74 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kulak Mah. | 2 | 404 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Maltepe Mah. | 2 | 673 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Necip Mah. | 1 | 136 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Peynirkuyu Mah. | 1 | 237 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Salur Mah. | 3 | 922 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 366 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Tepecik Mah. | 1 | 193 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Yayla Mah. | 1 | 89 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Yeni Mah. | 3 | 963 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 201 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Çakırca Mah. | 1 | 254 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Çal Mah. | 1 | 145 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Çamlı Mah. | 1 | 333 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Çarşı Mah. | 7 | 2.355 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 82 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 217 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Ören Mah. | 1 | 47 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| İrşadiye Mah. | 1 | 51 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 291 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |