Manyas · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiManyas ilçesi
%35,5
AK PARTİ birinci
13.852 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Manyas ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,5 ile birinci; 13.852 geçerli oy, katılım %89,5.
Manyas
Kayıtlı seçmen 16.045 · Oy kullanan 14.367 (katılım %89,5) · Geçerli 13.852 · Geçersiz 515
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaova Mah. | 2 | 504 | %85,7 | CHP | %47,3 |
| Atatürk Mah. | 3 | 816 | %86,5 | CHP | %34,7 |
| Boğazpınar Mah. | 2 | 478 | %89,8 | CHP | %52,9 |
| Bölceağaç Mah. | 1 | 375 | %89,3 | AKP | %37,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 146 | %92,5 | CHP | %41,2 |
| Darıca Mah. | 1 | 292 | %90,8 | AKP | %50,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 71 | %84,5 | AKP | %50,0 |
| Değirmenboğazı Mah. | 1 | 75 | %90,7 | İYİ | %31,3 |
| Doğancı Mah. | 1 | 61 | %93,4 | AKP | %50,9 |
| Dura Mah. | 1 | 268 | %88,8 | CHP | %48,5 |
| Erecek Mah. | 1 | 115 | %88,7 | AKP | %52,6 |
| Eskimanyas Mah. | 1 | 176 | %92,6 | CHP | %40,6 |
| Eskiçatal Mah. | 2 | 397 | %90,2 | AKP | %32,1 |
| Eşen Mah. | 1 | 152 | %91,5 | İYİ | %35,6 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 76 | %86,8 | AKP | %37,7 |
| Hacıyakup Mah. | 1 | 58 | %89,7 | İYİ | %35,3 |
| Hacıibrahimpınarı Mah. | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %59,4 |
| Hamamlı Mah. | 1 | 320 | %87,5 | CHP | %55,7 |
| Haydar Mah. | 1 | 246 | %91,5 | AKP | %32,1 |
| Hekim Mah. | 1 | 234 | %92,7 | CHP | %80,1 |
| Işıklar Mah. | 1 | 97 | %94,9 | AKP | %48,3 |
| Kalebayır Mah. | 2 | 382 | %91,4 | CHP | %83,2 |
| Kalfa Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %53,2 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 180 | %95,0 | CHP | %82,2 |
| Karakabaağaç Mah. | 1 | 55 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Kayaca Mah. | 1 | 184 | %90,2 | AKP | %37,4 |
| Kızık Mah. | 1 | 322 | %87,0 | CHP | %38,4 |
| Kızıksa Mah. | 3 | 922 | %88,4 | AKP | %37,2 |
| Kocagöl Mah. | 2 | 495 | %92,9 | CHP | %36,5 |
| Koçoğlu Mah. | 1 | 270 | %95,6 | AKP | %52,5 |
| Kubaş Mah. | 1 | 82 | %100,0 | AKP | %58,4 |
| Kulak Mah. | 2 | 427 | %86,4 | CHP | %40,4 |
| Maltepe Mah. | 2 | 644 | %87,1 | AKP | %32,7 |
| Necip Mah. | 1 | 142 | %91,6 | AKP | %57,7 |
| Peynirkuyu Mah. | 1 | 240 | %90,0 | AKP | %62,0 |
| Salur Mah. | 3 | 991 | %87,9 | AKP | %43,2 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 392 | %94,1 | CHP | %52,4 |
| Tepecik Mah. | 1 | 204 | %88,2 | CHP | %34,5 |
| Yayla Mah. | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %58,9 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.010 | %90,1 | AKP | %50,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 201 | %90,1 | CHP | %40,3 |
| Çakırca Mah. | 1 | 285 | %90,9 | AKP | %38,3 |
| Çal Mah. | 1 | 159 | %93,1 | CHP | %75,4 |
| Çamlı Mah. | 1 | 345 | %89,0 | AKP | %55,8 |
| Çarşı Mah. | 7 | 2.281 | %87,9 | AKP | %36,0 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 89 | %88,8 | AKP | %51,5 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 214 | %89,7 | CHP | %41,4 |
| Ören Mah. | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %53,2 |
| İrşadiye Mah. | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %64,0 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 289 | %89,3 | CHP | %41,3 |