Ardanuç
Artvin iline bağlı ilçe
9.363
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Artvin iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %84,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardanuç ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9363 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %84,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Artvin (28. Dönem'de 2 milletvekili).
Ardanuç seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.117 | %84,9 | AKP | %58,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.117 | %84,9 | AKP | %52,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.363 | %84,5 | CHP | %43,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 9.080 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.076 | %87,1 | CHP | %37,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.076 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.687 | %87,2 | CHP | %50,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.687 | %87,2 | CHP | %51,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.276 | %86,8 | CHP | %50,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.196 | %88,0 | CHP | %44,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.196 | %88,0 | Muharrem İnce | %51,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.720 | %84,9 | HAYIR | %63,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.990 | %83,9 | CHP | %49,0 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.092 | %85,9 | CHP | %44,2 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.338 | %75,3 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %56,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.508 | %87,9 | CHP | %53,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.508 | %87,9 | CHP | %52,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.276 | %88,1 | CHP | %43,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.223 | %84,7 | CHP | %49,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.163 | %80,4 | HAYIR | %65,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.477 | %84,2 | CHP | %65,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.477 | %83,9 | CHP | %64,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.127 | %85,8 | CHP | %54,7 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.712 | %65,2 | EVET | %53,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.732 | %82,9 | CHP | %43,2 |
Ardanuç seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.363 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 9.076 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 10.276 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.196 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.720 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 9.092 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 9.276 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 9.223 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 9.163 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 9.127 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 9.712 |