Ardanuç · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArdanuç ilçesi
%59,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
7.637 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardanuç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %59,1 ile birinci; 7637 geçerli oy, katılım %87,1.
Ardanuç
Kayıtlı seçmen 9.076 · Oy kullanan 7.904 (katılım %87,1) · Geçerli 7.637 · Geçersiz 267
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.513 | %59,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.799 | %36,7 |
| Sinan Oğan | 272 | %3,6 |
| Muharrem İnce | 53 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 94 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Anaçlı Köyü | 1 | 77 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Avcılar Köyü | 1 | 78 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Aydınköy | 1 | 324 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,6 |
| Aşağıırmaklar Köyü | 1 | 130 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 28 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Ballı Köyü | 1 | 156 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 143 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Beratlı Köyü | 1 | 50 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Bereket Köyü | 1 | 130 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Boyalı Köyü | 1 | 119 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Bulanık Köyü | 2 | 298 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,5 |
| Cevizli Köyü | 1 | 70 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Ekşinar Köyü | 1 | 103 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Ferhatlı Köyü | 1 | 68 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Geçitli Köyü | 1 | 203 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Gökçe Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Güleş Köyü | 1 | 361 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Gümüşhane Köyü | 1 | 69 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Hamurlu Köyü | 1 | 74 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 154 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,8 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 38 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Kapıköy | 1 | 64 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 |
| Karlı Köyü | 1 | 64 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 25 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 226 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Konaklı Köyü | 1 | 72 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Kutlu Köyü | 1 | 87 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Merkez Mah. | 14 | 3.961 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Meşeköy | 1 | 69 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Müezzinler Köyü | 1 | 65 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Naldöken Köyü | 1 | 33 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 128 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Peynirli Köyü | 1 | 199 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Sakarya Köyü | 2 | 140 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 88 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Tepedüzü Köyü | 2 | 158 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Torbalı Köyü | 1 | 52 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Tosunlu Köyü | 1 | 131 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Tütünlü Köyü | 1 | 101 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Ustalar Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 37 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 37 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 163 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Yukarıırmaklar Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Zekeriyaköy | 1 | 64 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Çakıllar Köyü | 1 | 64 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Çıralar Köyü | 1 | 32 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Örtülü Köyü | 1 | 51 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| İncilli Köyü | 1 | 79 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |