Ardanuç · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArdanuç ilçesi
%44,4
CHP birinci
7.808 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardanuç ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %44,4 ile birinci; 7808 geçerli oy, katılım %88,0.
Ardanuç
Kayıtlı seçmen 9.196 · Oy kullanan 8.093 (katılım %88,0) · Geçerli 7.808 · Geçersiz 285
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 104 | %87,5 | AKP | %43,3 |
| Anaçlı Köyü | 1 | 72 | %95,8 | CHP | %64,7 |
| Avcılar Köyü | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %39,0 |
| Aydınköy | 1 | 370 | %85,4 | AKP | %43,8 |
| Aşağıırmaklar Köyü | 1 | 149 | %90,6 | CHP | %74,8 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 33 | %90,9 | CHP | %60,0 |
| Ballı Köyü | 1 | 144 | %97,2 | AKP | %45,6 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 163 | %92,6 | CHP | %51,4 |
| Beratlı Köyü | 1 | 57 | %91,2 | CHP | %64,0 |
| Bereket Köyü | 1 | 127 | %92,9 | CHP | %61,7 |
| Boyalı Köyü | 1 | 125 | %96,8 | CHP | %48,3 |
| Bulanık Köyü | 2 | 324 | %92,6 | CHP | %68,1 |
| Cevizli Köyü | 1 | 71 | %88,7 | CHP | %63,9 |
| Ekşinar Köyü | 1 | 97 | %93,8 | AKP | %52,3 |
| Ferhatlı Köyü | 1 | 59 | %84,8 | CHP | %46,0 |
| Geçitli Köyü | 1 | 197 | %92,4 | CHP | %53,7 |
| Gökçe Köyü | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %50,0 |
| Güleş Köyü | 1 | 365 | %89,6 | AKP | %58,4 |
| Gümüşhane Köyü | 1 | 71 | %90,1 | AKP | %41,0 |
| Hamurlu Köyü | 1 | 64 | %87,5 | CHP | %60,7 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 128 | %90,6 | CHP | %58,3 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 45 | %102,2 | AKP | %44,2 |
| Kapıköy | 1 | 74 | %93,2 | CHP | %73,9 |
| Karlı Köyü | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %40,4 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 17 | %123,5 | MHP | %33,3 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 233 | %86,7 | CHP | %54,4 |
| Konaklı Köyü | 1 | 76 | %85,5 | AKP | %43,1 |
| Kutlu Köyü | 1 | 92 | %81,5 | CHP | %47,3 |
| Merkez Mah. | 14 | 4.054 | %85,4 | CHP | %41,5 |
| Meşeköy | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %31,4 |
| Müezzinler Köyü | 1 | 52 | %86,5 | CHP | %50,0 |
| Naldöken Köyü | 1 | 35 | %97,1 | CHP | %41,2 |
| Ovacık Köyü | 1 | 130 | %91,5 | CHP | %45,1 |
| Peynirli Köyü | 1 | 198 | %88,4 | AKP | %56,1 |
| Sakarya Köyü | 1 | 127 | %92,9 | AKP | %70,5 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 93 | %85,0 | AKP | %37,7 |
| Tepedüzü Köyü | 2 | 158 | %89,2 | CHP | %51,4 |
| Torbalı Köyü | 1 | 26 | %119,2 | AKP | %56,7 |
| Tosunlu Köyü | 1 | 147 | %89,1 | CHP | %38,9 |
| Tütünlü Köyü | 1 | 124 | %87,9 | CHP | %74,0 |
| Ustalar Köyü | 1 | 25 | %104,0 | CHP | %61,5 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 24 | %91,7 | CHP | %61,9 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 36 | %97,2 | CHP | %65,7 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 167 | %73,1 | CHP | %44,6 |
| Yukarıırmaklar Köyü | 1 | 67 | %92,5 | CHP | %68,9 |
| Zekeriyaköy | 1 | 55 | %98,2 | CHP | %61,1 |
| Çakıllar Köyü | 1 | 70 | %71,4 | CHP | %60,0 |
| Çıralar Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %50,0 |
| Örtülü Köyü | 1 | 47 | %91,5 | AKP | %52,4 |
| İncilli Köyü | 1 | 75 | %89,3 | CHP | %55,2 |