Kleptokrasi
Menü

Ardanuç · İl genel meclisi üyeliği

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiArdanuç ilçesi

%50,2

CHP birinci

8.503 geçerli oy · katılım %86,8

Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.

Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı

Ardanuç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %50,2 ile birinci; 8503 geçerli oy, katılım %86,8.

Ardanuç

Kayıtlı seçmen 10.276 · Oy kullanan 8.915 (katılım %86,8) · Geçerli 8.503 · Geçersiz 412

Ardanuç İl genel meclisi üyeliği sonuçları
Parti / adayOyOran
CHP4.265%50,2
AKP3.552%41,8
İYİ358%4,2
MHP202%2,4
SAADET72%0,9
VATAN28%0,3
BTP26%0,3

Seçilenler

  1. Talip Işık · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
  2. Güvener Temel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı

Mahalle ve köyler

Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.

Ardanuç mahalle ve köy sonuçları
MuhtarlıkSandıkKayıtlı seçmenKatılımBirinciOran
Akarsu Köyü188%88,6AKP%58,7
Anaçlı Köyü1150%98,7CHP%57,9
Avcılar Köyü1111%71,2AKP%47,8
Aydınköy2377%85,4AKP%45,4
Aşağıırmaklar Köyü1159%73,6CHP%77,9
Aşıklar Köyü135%88,6CHP%67,7
Ballı Köyü1107%83,2AKP%48,9
Bağlıca Köyü1208%85,6CHP%60,8
Beratlı Köyü161%96,7CHP%56,1
Bereket Köyü1128%89,1CHP%63,6
Boyalı Köyü193%81,7CHP%62,0
Bulanık Köyü2237%85,7CHP%80,4
Cevizli Köyü1103%88,4CHP%62,5
Ekşinar Köyü1108%90,7CHP%57,9
Ferhatlı Köyü193%91,4CHP%58,3
Geçitli Köyü1204%90,7CHP%51,4
Gökçe Köyü147%91,5CHP%45,2
Güleş Köyü1304%88,8AKP%55,4
Gümüşhane Köyü182%89,0AKP%57,8
Hamurlu Köyü180%85,0CHP%55,9
Harmanlı Köyü1119%84,9CHP%55,2
Hisarlı Köyü151%90,2AKP%55,0
Kapıköy190%56,7CHP%63,3
Karlı Köyü175%94,7CHP%42,4
Kaşıkçı Köyü168%91,2CHP%80,7
Kızılcık Köyü1185%90,3CHP%64,4
Konaklı Köyü182%92,7AKP%54,2
Kutlu Köyü1133%68,4CHP%59,1
Merkez Mah.164.687%87,3CHP%49,5
Meşeköy178%92,3AKP%59,2
Müezzinler Köyü174%54,1CHP%51,4
Naldöken Köyü122%63,6AKP%64,3
Ovacık Köyü1112%81,3AKP%58,0
Peynirli Köyü1199%84,4AKP%56,8
Sakarya Köyü2143%90,2AKP%60,8
Soğanlı Köyü1127%94,5AKP%47,8
Tepedüzü Köyü2140%95,7CHP%50,8
Torbalı Köyü144%97,7CHP%46,5
Tosunlu Köyü1122%96,7CHP%40,9
Tütünlü Köyü1104%86,5CHP%69,4
Ustalar Köyü172%61,1CHP%57,5
Yaylacık Köyü156%96,4CHP%54,9
Yolağzı Köyü151%62,8CHP%58,6
Yolüstü Köyü1177%94,4AKP%52,8
Yukarıırmaklar Köyü173%87,7CHP%67,7
Zekeriyaköy1104%98,1CHP%63,0
Çakıllar Köyü193%92,5CHP%70,7
Çıralar Köyü178%82,1AKP%71,4
Örtülü Köyü158%93,1AKP%61,2
İncilli Köyü184%77,4CHP%56,5