Ardanuç · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArdanuç ilçesi
%37,4
CHP birinci
7.566 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardanuç ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %37,4 ile birinci; 7566 geçerli oy, katılım %87,1.
Ardanuç
Kayıtlı seçmen 9.076 · Oy kullanan 7.908 (katılım %87,1) · Geçerli 7.566 · Geçersiz 342
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 2.826 | %37,4 |
| AKP | 2.208 | %29,2 |
| İYİ | 1.385 | %18,3 |
| MHP | 417 | %5,5 |
| YRP | 125 | %1,7 |
| TİP | 87 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 81 | %1,1 |
| MEMLEKET | 78 | %1,0 |
| DEM | 48 | %0,6 |
| ZAFER | 48 | %0,6 |
| SOL | 45 | %0,6 |
| AP | 39 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 27 | %0,4 |
| BBP | 24 | %0,3 |
| HKP | 21 | %0,3 |
| TKP | 19 | %0,3 |
| HAK-PAR | 17 | %0,2 |
| ANAP | 17 | %0,2 |
| GBP | 12 | %0,2 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| Arif Ataman (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 4 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %40,2 |
| Anaçlı Köyü | 1 | 77 | %81,8 | CHP | %63,5 |
| Avcılar Köyü | 1 | 78 | %79,5 | AKP | %43,3 |
| Aydınköy | 1 | 324 | %84,3 | AKP | %39,2 |
| Aşağıırmaklar Köyü | 1 | 130 | %83,1 | CHP | %70,9 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 28 | %92,9 | CHP | %32,0 |
| Ballı Köyü | 1 | 156 | %93,6 | AKP | %35,9 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 143 | %79,0 | CHP | %53,3 |
| Beratlı Köyü | 1 | 50 | %84,0 | CHP | %47,5 |
| Bereket Köyü | 1 | 130 | %86,2 | CHP | %48,7 |
| Boyalı Köyü | 1 | 119 | %89,9 | CHP | %46,5 |
| Bulanık Köyü | 2 | 298 | %87,6 | CHP | %48,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 70 | %85,7 | CHP | %60,3 |
| Ekşinar Köyü | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %33,7 |
| Ferhatlı Köyü | 1 | 68 | %79,4 | CHP | %48,1 |
| Geçitli Köyü | 1 | 203 | %87,2 | CHP | %50,9 |
| Gökçe Köyü | 1 | 42 | %102,4 | AKP | %41,9 |
| Güleş Köyü | 1 | 361 | %89,5 | AKP | %37,6 |
| Gümüşhane Köyü | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %35,1 |
| Hamurlu Köyü | 1 | 74 | %89,2 | CHP | %54,6 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 154 | %83,8 | CHP | %44,4 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 38 | %86,8 | AKP | %48,4 |
| Kapıköy | 1 | 64 | %93,8 | CHP | %63,8 |
| Karlı Köyü | 1 | 64 | %79,7 | AKP | %36,0 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 25 | %96,0 | CHP | %54,2 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 226 | %89,8 | CHP | %53,6 |
| Konaklı Köyü | 1 | 72 | %86,1 | CHP | %36,4 |
| Kutlu Köyü | 1 | 87 | %85,1 | İYİ | %40,0 |
| Merkez Mah. | 14 | 3.961 | %86,7 | CHP | %34,2 |
| Meşeköy | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %47,3 |
| Müezzinler Köyü | 1 | 65 | %87,7 | CHP | %39,6 |
| Naldöken Köyü | 1 | 33 | %93,9 | CHP | %51,6 |
| Ovacık Köyü | 1 | 128 | %82,8 | CHP | %36,8 |
| Peynirli Köyü | 1 | 199 | %84,4 | AKP | %43,5 |
| Sakarya Köyü | 2 | 140 | %89,3 | AKP | %55,6 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %26,0 |
| Tepedüzü Köyü | 2 | 158 | %91,1 | CHP | %34,0 |
| Torbalı Köyü | 1 | 52 | %92,3 | AKP | %52,2 |
| Tosunlu Köyü | 1 | 131 | %82,4 | CHP | %42,3 |
| Tütünlü Köyü | 1 | 101 | %87,1 | CHP | %62,4 |
| Ustalar Köyü | 1 | 19 | %115,8 | İYİ | %40,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 37 | %86,5 | CHP | %54,8 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 37 | %94,6 | İYİ | %35,3 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 163 | %90,2 | AKP | %41,3 |
| Yukarıırmaklar Köyü | 1 | 58 | %93,1 | CHP | %59,3 |
| Zekeriyaköy | 1 | 64 | %82,8 | CHP | %56,3 |
| Çakıllar Köyü | 1 | 64 | %85,9 | CHP | %59,3 |
| Çıralar Köyü | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %45,2 |
| Örtülü Köyü | 1 | 51 | %94,1 | CHP | %50,0 |
| İncilli Köyü | 1 | 79 | %88,6 | CHP | %44,8 |