Ardanuç · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıArdanuç ilçesi
%60,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
7.693 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardanuç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %60,5 ile birinci; 7693 geçerli oy, katılım %86,1.
Ardanuç
Kayıtlı seçmen 9.080 · Oy kullanan 7.821 (katılım %86,1) · Geçerli 7.693 · Geçersiz 128
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.652 | %60,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.041 | %39,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 94 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Anaçlı Köyü | 1 | 77 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Avcılar Köyü | 1 | 78 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Aydınköy | 1 | 324 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Aşağıırmaklar Köyü | 1 | 130 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Aşıklar Köyü | 1 | 28 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Ballı Köyü | 1 | 156 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 143 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Beratlı Köyü | 1 | 50 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Bereket Köyü | 1 | 130 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Boyalı Köyü | 1 | 119 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Bulanık Köyü | 2 | 298 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 70 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Ekşinar Köyü | 1 | 103 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Ferhatlı Köyü | 1 | 68 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Geçitli Köyü | 1 | 203 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Gökçe Köyü | 1 | 42 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Güleş Köyü | 1 | 362 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Gümüşhane Köyü | 1 | 69 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Hamurlu Köyü | 1 | 74 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 154 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 38 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Kapıköy | 1 | 64 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Karlı Köyü | 1 | 64 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 25 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 226 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Konaklı Köyü | 1 | 72 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Kutlu Köyü | 1 | 87 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Merkez Mah. | 14 | 3.964 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Meşeköy | 1 | 69 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Müezzinler Köyü | 1 | 65 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Naldöken Köyü | 1 | 33 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Ovacık Köyü | 1 | 128 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Peynirli Köyü | 1 | 199 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Sakarya Köyü | 2 | 140 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 88 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Tepedüzü Köyü | 2 | 158 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Torbalı Köyü | 1 | 52 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Tosunlu Köyü | 1 | 131 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Tütünlü Köyü | 1 | 101 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Ustalar Köyü | 1 | 19 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 37 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 163 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Yukarıırmaklar Köyü | 1 | 58 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Zekeriyaköy | 1 | 64 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,4 |
| Çakıllar Köyü | 1 | 64 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,5 |
| Çıralar Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Örtülü Köyü | 1 | 51 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| İncilli Köyü | 1 | 79 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |