Buca · Büyükşehir belediye başkanı
%41,9
AK PARTİ birinci
286.004 geçerli oy · katılım %74,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buca ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %41,9 ile birinci; 286.004 geçerli oy, katılım %74,9.
Buca
Kayıtlı seçmen 394.488 · Oy kullanan 295.264 (katılım %74,9) · Geçerli 286.004 · Geçersiz 9.260
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 119.756 | %41,9 |
| CHP | 119.171 | %41,7 |
| DEM | 14.889 | %5,2 |
| İYİ | 14.065 | %4,9 |
| ZAFER | 8.708 | %3,0 |
| YRP | 2.959 | %1,0 |
| SAADET | 1.128 | %0,4 |
| TKP | 915 | %0,3 |
| MEMLEKET | 844 | %0,3 |
| BTP | 755 | %0,3 |
| DEVA | 727 | %0,3 |
| EMEP | 364 | %0,1 |
| DP | 282 | %0,1 |
| DSP | 267 | %0,1 |
| VATAN | 252 | %0,1 |
| TKH | 158 | %0,1 |
| HKP | 137 | %0,1 |
| ANAP | 131 | %0,1 |
| ABP | 130 | %0,1 |
| HAK-PAR | 88 | %0,0 |
| AB | 79 | %0,0 |
| Ege Öncü (bağımsız) | 50 | %0,0 |
| Barış Ürkmeyen (bağımsız) | 46 | %0,0 |
| Yasin Demirkıran (bağımsız) | 43 | %0,0 |
| Umut Cesurer (bağımsız) | 23 | %0,0 |
| Menderes Bozkurt (bağımsız) | 20 | %0,0 |
| Cüneyt Aker (bağımsız) | 17 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 4 | 1.084 | %83,7 | AKP | %51,3 |
| Adatepe Mah. | 42 | 14.284 | %69,2 | CHP | %41,7 |
| Akıncılar Mah. | 26 | 9.023 | %79,2 | CHP | %45,6 |
| Atatürk Mah. | 44 | 14.784 | %70,2 | CHP | %44,7 |
| Aydoğdu Mah. | 22 | 6.958 | %79,5 | CHP | %45,1 |
| Barış Mah. | 31 | 10.748 | %77,9 | CHP | %52,6 |
| Belenbaşı Mah. | 4 | 1.218 | %93,2 | AKP | %47,0 |
| Buca Koop Mah. | 43 | 14.948 | %77,4 | CHP | %48,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.586 | %81,1 | CHP | %49,6 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 273 | %97,4 | AKP | %48,6 |
| Dumlupınar Mah. | 9 | 3.133 | %75,7 | CHP | %49,7 |
| Dicle Mah. | 14 | 4.818 | %78,9 | AKP | %47,2 |
| Efeler Mah. | 46 | 15.762 | %77,7 | CHP | %52,1 |
| Fırat Mah. | 47 | 15.990 | %72,0 | AKP | %46,9 |
| Gaziler Mah. | 14 | 4.801 | %81,2 | CHP | %44,7 |
| Göksu Mah. | 62 | 21.272 | %70,1 | AKP | %54,2 |
| Güven Mah. | 16 | 5.519 | %75,0 | CHP | %54,0 |
| Hürriyet Mah. | 34 | 11.613 | %77,4 | CHP | %48,5 |
| Karacaağaç Mah. | 3 | 728 | %90,1 | AKP | %58,8 |
| Karanfil Mah. | 9 | 3.134 | %79,8 | CHP | %47,0 |
| Kaynaklar Merkez Mah. | 4 | 1.288 | %89,0 | AKP | %60,4 |
| Kırklar Mah. | 6 | 1.294 | %82,2 | AKP | %54,4 |
| Kozağaç Mah. | 49 | 16.792 | %76,1 | CHP | %44,8 |
| Kuruçeşme Mah. | 36 | 12.401 | %68,0 | CHP | %49,7 |
| Laleli Mah. | 17 | 5.754 | %75,4 | CHP | %47,4 |
| Menderes Mah. | 32 | 10.839 | %78,0 | CHP | %55,4 |
| Murathan Mah. | 9 | 3.014 | %85,2 | CHP | %52,8 |
| Mustafa Kemal Mah. | 43 | 14.580 | %73,7 | AKP | %55,5 |
| Seyhan Mah. | 6 | 2.078 | %74,7 | AKP | %47,6 |
| Ufuk Mah. | 38 | 13.096 | %75,3 | AKP | %47,1 |
| Vali Rahmi Bey Mah. | 20 | 6.896 | %75,4 | CHP | %56,4 |
| Yaylacık Mah. | 41 | 13.746 | %74,7 | CHP | %43,7 |
| Yenigün Mah. | 48 | 16.474 | %76,5 | AKP | %42,7 |
| Yeşilbağlar Mah. | 40 | 13.956 | %67,4 | AKP | %48,7 |
| Yıldız Mah. | 53 | 18.337 | %72,7 | AKP | %44,7 |
| Yıldızlar Mah. | 2 | 482 | %93,4 | AKP | %64,6 |
| Yiğitler Mah. | 33 | 11.474 | %76,0 | CHP | %53,5 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.119 | %79,2 | AKP | %44,3 |
| Çaldıran Mah. | 9 | 3.079 | %76,9 | AKP | %56,5 |
| Çamlık Mah. | 21 | 7.356 | %77,4 | AKP | %50,8 |
| Çamlıkule Mah. | 48 | 16.355 | %74,0 | AKP | %44,4 |
| Çamlıpınar Mah. | 26 | 9.021 | %72,2 | AKP | %40,9 |
| Çağdaş Mah. | 6 | 1.940 | %81,5 | CHP | %47,7 |
| İnkılap Mah. | 23 | 7.775 | %74,7 | CHP | %51,3 |
| İnönü Mah. | 42 | 14.266 | %72,7 | AKP | %52,4 |
| İzkent Mah. | 12 | 4.102 | %81,5 | CHP | %50,2 |
| Şirinkapı Mah. | 10 | 3.298 | %77,5 | CHP | %41,4 |