9.363
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Tunceli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %81,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pertek ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9363 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %81,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Tunceli (28. Dönem'de 1 milletvekili).
Pertek seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.197 | %81,1 | AKP | %37,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.197 | %81,1 | AKP | %33,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.363 | %82,3 | CHP | %32,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 8.759 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.755 | %88,4 | DEM | %42,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.755 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 5.097 | %86,2 | CHP | %55,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 5.097 | %86,2 | CHP | %36,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.378 | %86,2 | CHP | %33,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.813 | %85,9 | HDP | %47,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.813 | %85,9 | Muharrem İnce | %54,7 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.373 | %86,8 | HAYIR | %74,0 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.671 | %82,6 | HDP | %49,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.709 | %84,6 | HDP | %57,1 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 8.869 | %65,4 | Selahattin Demirtaş | %47,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.772 | %89,1 | AKP | %40,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.772 | %89,0 | AKP | %39,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.871 | %88,3 | HDP | %33,6 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.453 | %82,0 | CHP | %54,4 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.440 | %68,2 | HAYIR | %73,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.652 | %86,8 | AKP | %41,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.652 | %86,5 | AKP | %42,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 8.932 | %86,0 | AKP | %26,6 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 8.612 | %62,0 | HAYIR | %57,7 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 8.636 | %77,6 | MHP | %17,2 |
Pertek seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.363 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 8.755 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 9.378 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 8.813 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 8.373 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 8.709 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 8.871 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 8.453 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 8.440 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 8.932 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 8.612 |