Pertek · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPertek ilçesi
%74,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
7.637 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pertek ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %74,3 ile birinci; 7637 geçerli oy, katılım %88,4.
Pertek
Kayıtlı seçmen 8.755 · Oy kullanan 7.735 (katılım %88,4) · Geçerli 7.637 · Geçersiz 98
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.672 | %74,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.787 | %23,4 |
| Sinan Oğan | 165 | %2,2 |
| Muharrem İnce | 13 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdemir Köyü | 1 | 170 | %98,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Ardıç Köyü | 1 | 121 | %100,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Ayazpınar Köyü | 1 | 165 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Aşağıgülbahçe Köyü | 1 | 100 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Ballıdut Köyü | 1 | 32 | %109,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Beydamı Köyü | 1 | 96 | %99,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Bulgurtepe Köyü | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Camikebir Mah. | 1 | 238 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Demirsaban Köyü | 1 | 75 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Dere Köyü | 1 | 75 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 194 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Dereli Köyü | 1 | 91 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Dorutay Köyü | 1 | 188 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Elmakaşı Köyü | 1 | 173 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Geçityaka Köyü | 1 | 118 | %105,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Gövdeli Köyü | 1 | 15 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Günboğazı Köyü | 1 | 230 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Kacarlar Köyü | 1 | 168 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Kaledibi Mah. | 2 | 494 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Kolankaya Köyü | 1 | 28 | %117,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Konaklar Köyü | 1 | 156 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Korluca Köyü | 1 | 36 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Koçpınar Köyü | 1 | 236 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Mercimek Köyü | 1 | 105 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Pınarlar Köyü | 2 | 586 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Sağman Köyü | 1 | 133 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 638 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Söğütlütepe Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Tozkoparan Köyü | 1 | 131 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 140 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 |
| Yeniköy | 1 | 131 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Yukarıgülbahçe Köyü | 1 | 46 | %110,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Yukarıyakabaşı Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Çakırbahçe Köyü | 1 | 107 | %101,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Çukurca Köyü | 1 | 109 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| İstiklal Mah. | 10 | 3.279 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |