%54,4
CHP birinci
6.802 geçerli oy · katılım %82,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pertek ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %54,4 ile birinci; 6802 geçerli oy, katılım %82,0.
Kayıtlı seçmen 8.453 · Oy kullanan 6.928 (katılım %82,0) · Geçerli 6.802 · Geçersiz 126
Pertek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.698 | %54,4 |
| AKP | 1.460 | %21,5 |
| Ferhat Tunç Yoslun (bağımsız) | 1.280 | %18,8 |
| MHP | 187 | %2,8 |
| BBP | 40 | %0,6 |
| DP | 33 | %0,5 |
| SAADET | 27 | %0,4 |
| DSP | 24 | %0,4 |
| HAS PARTİ | 16 | %0,2 |
| MİLLET | 15 | %0,2 |
| TKP | 13 | %0,2 |
| DYP | 6 | %0,1 |
| LDP | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pertek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdemir Köyü | 1 | 164 | %68,9 | CHP | %65,8 |
| Ardıç Köyü | 1 | 150 | %77,3 | CHP | %81,0 |
| Arpalı Köyü | 1 | 61 | %83,6 | CHP | %73,5 |
| Ayazpınar Köyü | 1 | 151 | %100,0 | AKP | %97,4 |
| Aşağıgülbahçe Köyü | 1 | 78 | %80,8 | CHP | %31,6 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 46 | %67,4 | CHP | %80,7 |
| Ballıdut Köyü | 1 | 27 | %100,0 | CHP | %51,9 |
| Beydamı Köyü | 1 | 134 | %84,3 | CHP | %24,1 |
| Bulgurtepe Köyü | 1 | 30 | %43,3 | AKP | %33,3 |
| Biçmekaya Köyü | 1 | 88 | %90,9 | CHP | %51,3 |
| Camikebir Mah. | 1 | 279 | %79,9 | CHP | %46,3 |
| Demirsaban Köyü | 1 | 89 | %89,9 | CHP | %80,8 |
| Dere Köyü | 1 | 89 | %88,8 | CHP | %62,8 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 234 | %79,1 | CHP | %48,9 |
| Dereli Köyü | 1 | 76 | %64,5 | AKP | %56,3 |
| Dorutay Köyü | 1 | 229 | %77,3 | CHP | %58,3 |
| Elmakaşı Köyü | 1 | 109 | %73,4 | CHP | %38,0 |
| Geçityaka Köyü | 1 | 146 | %71,9 | CHP | %75,0 |
| Gövdeli Köyü | 1 | 19 | %115,8 | CHP | %36,4 |
| Günboğazı Köyü | 1 | 111 | %91,9 | CHP | %64,4 |
| Kacarlar Köyü | 1 | 100 | %82,0 | CHP | %74,4 |
| Kaledibi Mah. | 2 | 401 | %83,5 | CHP | %57,6 |
| Karagüney Köyü | 1 | 128 | %79,7 | CHP | %84,3 |
| Kayabağ Köyü | 1 | 67 | %82,1 | CHP | %85,5 |
| Kazılı Köyü | 1 | 50 | %82,0 | CHP | %95,1 |
| Kolankaya Köyü | 1 | 30 | %90,0 | CHP | %57,7 |
| Konaklar Köyü | 1 | 164 | %99,4 | AKP | %71,6 |
| Konurat Köyü | 1 | 22 | %81,8 | CHP | %82,4 |
| Korluca Köyü | 1 | 31 | %100,0 | CHP | %93,6 |
| Koçpınar Köyü | 1 | 70 | %88,6 | CHP | %93,4 |
| Mercimek Köyü | 1 | 104 | %78,9 | CHP | %86,4 |
| Pınarlar Köyü | 2 | 307 | %87,0 | CHP | %69,6 |
| Pirinççi Köyü | 1 | 90 | %83,3 | CHP | %63,0 |
| Sağman Köyü | 1 | 144 | %95,8 | AKP | %81,8 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 513 | %83,6 | AKP | %38,0 |
| Sumak Köyü | 1 | 52 | %96,2 | CHP | %74,0 |
| Söğütlütepe Köyü | 1 | 81 | %81,5 | CHP | %57,8 |
| Sürgüç Köyü | 1 | 49 | %81,6 | CHP | %82,1 |
| Tozkoparan Köyü | 1 | 148 | %84,5 | CHP | %81,5 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 82 | %78,1 | CHP | %45,3 |
| Yalınkaya Köyü | 1 | 87 | %89,7 | CHP | %55,3 |
| Yamaçoba Köyü | 1 | 59 | %71,2 | CHP | %75,6 |
| Yeniköy | 1 | 139 | %87,1 | CHP | %76,6 |
| Yukarıgülbahçe Köyü | 1 | 36 | %77,8 | CHP | %82,1 |
| Yukarıyakabaşı Köyü | 1 | 54 | %81,5 | CHP | %72,1 |
| Çakırbahçe Köyü | 1 | 92 | %82,6 | CHP | %61,8 |
| Çalıözü Köyü | 1 | 77 | %87,0 | CHP | %62,5 |
| Çataksu Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %73,7 |
| Çukurca Köyü | 1 | 89 | %46,1 | AKP | %97,6 |
| İstiklal Mah. | 13 | 2.818 | %80,3 | CHP | %54,8 |