%47,2
HDP birinci
7.357 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pertek ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %47,2 ile birinci; 7357 geçerli oy, katılım %85,9.
Kayıtlı seçmen 8.813 · Oy kullanan 7.568 (katılım %85,9) · Geçerli 7.357 · Geçersiz 211
Pertek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 3.469 | %47,2 |
| CHP | 1.944 | %26,4 |
| AKP | 1.109 | %15,1 |
| MHP | 620 | %8,4 |
| İYİ | 110 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 34 | %0,5 |
| SAADET | 29 | %0,4 |
| VATAN | 19 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| Hüseyin Özdemir (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pertek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdemir Köyü | 1 | 178 | %86,5 | HDP | %64,9 |
| Ardıç Köyü | 1 | 132 | %84,1 | HDP | %58,9 |
| Arpalı Köyü | 1 | 72 | %100,0 | HDP | %68,6 |
| Ayazpınar Köyü | 1 | 162 | %60,5 | AKP | %59,2 |
| Aşağıgülbahçe Köyü | 1 | 102 | %94,1 | HDP | %89,6 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 49 | %100,0 | HDP | %69,4 |
| Ballıdut Köyü | 1 | 26 | %100,0 | CHP | %69,2 |
| Beydamı Köyü | 1 | 110 | %88,2 | HDP | %81,3 |
| Bulgurtepe Köyü | 1 | 37 | %64,9 | AKP | %33,3 |
| Biçmekaya Köyü | 1 | 76 | %93,4 | HDP | %72,5 |
| Camikebir Mah. | 1 | 265 | %83,0 | AKP | %33,2 |
| Demirsaban Köyü | 1 | 83 | %98,8 | HDP | %66,7 |
| Dere Köyü | 1 | 76 | %100,0 | HDP | %65,8 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 225 | %80,4 | HDP | %33,7 |
| Dereli Köyü | 1 | 76 | %72,4 | AKP | %39,6 |
| Dorutay Köyü | 1 | 209 | %85,7 | HDP | %58,0 |
| Elmakaşı Köyü | 1 | 95 | %101,1 | HDP | %65,6 |
| Geçityaka Köyü | 1 | 127 | %81,1 | HDP | %67,3 |
| Gövdeli Köyü | 1 | 15 | %126,7 | CHP | %52,6 |
| Günboğazı Köyü | 1 | 111 | %105,4 | HDP | %48,2 |
| Kacarlar Köyü | 1 | 103 | %94,2 | HDP | %69,8 |
| Kaledibi Mah. | 2 | 570 | %73,0 | HDP | %36,6 |
| Karagüney Köyü | 1 | 108 | %94,4 | HDP | %60,6 |
| Kayabağ Köyü | 1 | 51 | %113,7 | HDP | %51,7 |
| Kazılı Köyü | 1 | 34 | %126,5 | CHP | %39,5 |
| Kolankaya Köyü | 1 | 27 | %92,6 | HDP | %68,0 |
| Konaklar Köyü | 1 | 170 | %90,6 | MHP | %48,3 |
| Konurat Köyü | 1 | 25 | %104,0 | CHP | %50,0 |
| Korluca Köyü | 1 | 19 | %105,3 | CHP | %50,0 |
| Koçpınar Köyü | 1 | 70 | %101,4 | CHP | %57,8 |
| Mercimek Köyü | 1 | 107 | %103,7 | HDP | %51,4 |
| Pınarlar Köyü | 1 | 294 | %87,4 | HDP | %54,8 |
| Pirinççi Köyü | 1 | 104 | %92,3 | HDP | %78,3 |
| Sağman Köyü | 1 | 146 | %90,4 | AKP | %66,1 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 619 | %84,0 | HDP | %46,7 |
| Sumak Köyü | 1 | 45 | %97,8 | HDP | %65,1 |
| Söğütlütepe Köyü | 1 | 61 | %85,3 | HDP | %68,8 |
| Sürgüç Köyü | 1 | 49 | %110,2 | HDP | %59,3 |
| Tozkoparan Köyü | 1 | 139 | %96,4 | HDP | %50,8 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 65 | %98,5 | HDP | %73,0 |
| Yalınkaya Köyü | 1 | 72 | %94,4 | HDP | %60,6 |
| Yamaçoba Köyü | 1 | 51 | %92,2 | HDP | %65,2 |
| Yeniköy | 1 | 132 | %98,5 | HDP | %57,1 |
| Yukarıgülbahçe Köyü | 1 | 57 | %107,0 | HDP | %67,8 |
| Yukarıyakabaşı Köyü | 1 | 40 | %92,5 | CHP | %59,5 |
| Çakırbahçe Köyü | 1 | 100 | %97,0 | HDP | %70,8 |
| Çalıözü Köyü | 1 | 64 | %98,4 | HDP | %49,2 |
| Çataksu Köyü | 1 | 59 | %76,3 | MHP | %34,1 |
| Çukurca Köyü | 1 | 86 | %29,1 | AKP | %76,0 |
| İstiklal Mah. | 10 | 3.120 | %83,1 | HDP | %42,5 |