Pertek · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPertek ilçesi
%54,7
Muharrem İnce birinci
7.357 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pertek ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %54,7 ile birinci; 7357 geçerli oy, katılım %85,9.
Pertek
Kayıtlı seçmen 8.813 · Oy kullanan 7.572 (katılım %85,9) · Geçerli 7.357 · Geçersiz 215
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 4.026 | %54,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.767 | %24,0 |
| Selahattin Demirtaş | 1.395 | %19,0 |
| Meral Akşener | 138 | %1,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 17 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 14 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdemir Köyü | 1 | 178 | %86,5 | Muharrem İnce | %55,9 |
| Ardıç Köyü | 1 | 132 | %84,1 | Muharrem İnce | %75,2 |
| Arpalı Köyü | 1 | 72 | %100,0 | Muharrem İnce | %71,4 |
| Ayazpınar Köyü | 1 | 162 | %60,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Aşağıgülbahçe Köyü | 1 | 102 | %94,1 | Selahattin Demirtaş | %74,0 |
| Bakırlı Köyü | 1 | 49 | %100,0 | Muharrem İnce | %65,3 |
| Ballıdut Köyü | 1 | 26 | %100,0 | Muharrem İnce | %80,8 |
| Beydamı Köyü | 1 | 110 | %88,2 | Selahattin Demirtaş | %53,2 |
| Bulgurtepe Köyü | 1 | 37 | %64,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Biçmekaya Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Selahattin Demirtaş | %55,7 |
| Camikebir Mah. | 1 | 265 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Demirsaban Köyü | 1 | 83 | %98,8 | Muharrem İnce | %77,8 |
| Dere Köyü | 1 | 76 | %100,0 | Muharrem İnce | %71,1 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 225 | %80,4 | Muharrem İnce | %44,0 |
| Dereli Köyü | 1 | 76 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Dorutay Köyü | 1 | 209 | %85,7 | Muharrem İnce | %74,4 |
| Elmakaşı Köyü | 1 | 95 | %101,1 | Muharrem İnce | %50,5 |
| Geçityaka Köyü | 1 | 127 | %81,1 | Muharrem İnce | %70,6 |
| Gövdeli Köyü | 1 | 15 | %126,7 | Muharrem İnce | %68,4 |
| Günboğazı Köyü | 1 | 111 | %105,4 | Muharrem İnce | %50,9 |
| Kacarlar Köyü | 1 | 103 | %94,2 | Muharrem İnce | %71,9 |
| Kaledibi Mah. | 2 | 570 | %73,2 | Muharrem İnce | %50,6 |
| Karagüney Köyü | 1 | 108 | %94,4 | Muharrem İnce | %77,0 |
| Kayabağ Köyü | 1 | 51 | %113,7 | Muharrem İnce | %62,1 |
| Kazılı Köyü | 1 | 34 | %126,5 | Muharrem İnce | %60,5 |
| Kolankaya Köyü | 1 | 27 | %92,6 | Selahattin Demirtaş | %48,0 |
| Konaklar Köyü | 1 | 170 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Konurat Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Muharrem İnce | %76,9 |
| Korluca Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Muharrem İnce | %90,0 |
| Koçpınar Köyü | 1 | 70 | %101,4 | Muharrem İnce | %84,5 |
| Mercimek Köyü | 1 | 107 | %103,7 | Muharrem İnce | %76,2 |
| Pınarlar Köyü | 1 | 294 | %87,4 | Muharrem İnce | %70,0 |
| Pirinççi Köyü | 1 | 104 | %92,3 | Muharrem İnce | %82,8 |
| Sağman Köyü | 1 | 146 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 619 | %84,0 | Muharrem İnce | %46,0 |
| Sumak Köyü | 1 | 45 | %97,8 | Muharrem İnce | %83,7 |
| Söğütlütepe Köyü | 1 | 61 | %85,3 | Muharrem İnce | %60,0 |
| Sürgüç Köyü | 1 | 49 | %110,2 | Muharrem İnce | %53,7 |
| Tozkoparan Köyü | 1 | 139 | %96,4 | Muharrem İnce | %70,5 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 65 | %98,5 | Muharrem İnce | %61,9 |
| Yalınkaya Köyü | 1 | 72 | %94,4 | Muharrem İnce | %51,5 |
| Yamaçoba Köyü | 1 | 51 | %92,2 | Muharrem İnce | %82,6 |
| Yeniköy | 1 | 132 | %98,5 | Muharrem İnce | %69,1 |
| Yukarıgülbahçe Köyü | 1 | 57 | %107,0 | Muharrem İnce | %52,5 |
| Yukarıyakabaşı Köyü | 1 | 40 | %92,5 | Muharrem İnce | %80,6 |
| Çakırbahçe Köyü | 1 | 100 | %97,0 | Muharrem İnce | %69,2 |
| Çalıözü Köyü | 1 | 64 | %98,4 | Muharrem İnce | %90,5 |
| Çataksu Köyü | 1 | 59 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Çukurca Köyü | 1 | 86 | %29,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| İstiklal Mah. | 10 | 3.120 | %83,2 | Muharrem İnce | %55,0 |