Ulaş
Sivas iline bağlı ilçe
6.925
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Sivas iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulaş ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 6925 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Sivas (28. Dönem'de 5 milletvekili).
Ulaş seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.494 | %88,8 | MHP | %37,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.494 | %88,8 | MHP | %35,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.925 | %85,9 | MHP | %21,6 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 6.378 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.370 | %91,9 | AKP | %35,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.370 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.581 | %91,3 | MHP | %32,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.581 | %91,4 | MHP | %33,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 7.249 | %90,6 | AKP | %37,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.533 | %91,9 | AKP | %46,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.533 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.162 | %89,3 | EVET | %72,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.414 | %89,3 | AKP | %65,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.455 | %88,5 | AKP | %54,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.771 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.715 | %92,7 | CHP | %28,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.715 | %92,0 | CHP | %29,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.732 | %92,0 | AKP | %40,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.047 | %89,3 | AKP | %58,9 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 7.229 | %86,8 | EVET | %76,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.996 | %92,0 | MHP | %37,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.996 | %92,0 | CHP | %38,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 7.483 | %90,1 | BBP | %26,9 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 7.891 | %68,2 | EVET | %81,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 7.891 | %84,8 | AKP | %53,8 |
Ulaş seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 6.925 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 6.370 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 7.249 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 6.533 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 6.162 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 6.455 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 6.732 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 7.047 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 7.229 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 7.483 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 7.891 |