%21,6
MHP birinci
5.728 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulaş ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %21,6 ile birinci; 5728 geçerli oy, katılım %85,9.
Kayıtlı seçmen 6.925 · Oy kullanan 5.950 (katılım %85,9) · Geçerli 5.728 · Geçersiz 222
Ulaş İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.236 | %21,6 |
| BBP | 1.180 | %20,6 |
| CHP | 1.166 | %20,4 |
| AKP | 1.075 | %18,8 |
| YRP | 717 | %12,5 |
| BTP | 38 | %0,7 |
| SAADET | 33 | %0,6 |
| GELECEK | 17 | %0,3 |
| TİP | 12 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,2 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 |
| DEVA | 7 | %0,1 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Ali Kuşkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Murat Atalay · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ulaş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıyurt Köyü | 1 | 175 | %73,1 | MHP | %32,8 |
| Akkaya Köyü | 1 | 131 | %76,3 | AKP | %38,5 |
| Aşağıada Köyü | 1 | 134 | %85,8 | AKP | %27,5 |
| Baharözü Köyü | 2 | 634 | %85,8 | BBP | %60,3 |
| Başçayır Köyü | 1 | 40 | %102,5 | MHP | %41,5 |
| Bostankaya Köyü | 1 | 166 | %92,2 | AKP | %30,0 |
| Boğazdere Köyü | 1 | 36 | %75,0 | AKP | %37,0 |
| Demircilik Köyü | 1 | 28 | %82,1 | CHP | %91,3 |
| Ekincioğlu Köyü | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %40,5 |
| Esentepe Mah. | 2 | 521 | %87,0 | CHP | %61,8 |
| Eskikarahisar Köyü | 1 | 216 | %92,1 | AKP | %32,6 |
| Eskiköy | 1 | 77 | %80,5 | AKP | %28,3 |
| Ezentere Köyü | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %91,7 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 57 | %98,3 | BBP | %54,7 |
| Güneşli Köyü | 1 | 69 | %75,4 | CHP | %92,0 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 91 | %72,5 | AKP | %41,3 |
| Hacımirza Köyü | 1 | 71 | %56,3 | BBP | %40,5 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 607 | %88,8 | MHP | %26,0 |
| Kapukaya Köyü | 1 | 107 | %86,9 | CHP | %92,1 |
| Karacalar Köyü | 1 | 195 | %93,9 | BBP | %38,6 |
| Karagöl Köyü | 1 | 51 | %25,5 | CHP | %92,3 |
| Karataş Köyü | 1 | 92 | %100,0 | MHP | %28,6 |
| Karaşar Köyü | 1 | 226 | %87,6 | BBP | %38,5 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 54 | %68,5 | AKP | %27,0 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 110 | %97,3 | AKP | %41,4 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 132 | %84,9 | CHP | %96,4 |
| Kovalı Köyü | 1 | 86 | %91,9 | AKP | %48,1 |
| Kurtlukaya Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %73,9 |
| Kurtoğlu Köyü | 1 | 227 | %90,8 | MHP | %40,0 |
| Küpeli Köyü | 1 | 194 | %78,9 | MHP | %82,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 79 | %68,4 | CHP | %98,1 |
| Tecer Köyü | 1 | 51 | %92,2 | CHP | %57,8 |
| Yapalı Köyü | 1 | 187 | %92,5 | AKP | %48,5 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 57 | %87,7 | AKP | %66,0 |
| Yağdonduran Köyü | 1 | 68 | %97,1 | MHP | %45,3 |
| Yenikarahisar Mah. | 3 | 718 | %90,0 | MHP | %46,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 648 | %88,4 | YRP | %22,0 |
| Yukarıada Köyü | 1 | 137 | %83,9 | AKP | %25,5 |
| Çavdar Köyü | 1 | 39 | %64,1 | YRP | %60,0 |
| Çevirme Köyü | 1 | 18 | %61,1 | CHP | %54,6 |
| Örenlice Köyü | 1 | 107 | %91,6 | BBP | %34,4 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 147 | %58,5 | AKP | %33,7 |