Ulaş · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiUlaş ilçesi
%72,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.810 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulaş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,0 ile birinci; 5810 geçerli oy, katılım %91,9.
Ulaş
Kayıtlı seçmen 6.533 · Oy kullanan 6.004 (katılım %91,9) · Geçerli 5.810 · Geçersiz 194
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.185 | %72,0 |
| Muharrem İnce | 1.206 | %20,8 |
| Meral Akşener | 355 | %6,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 41 | %0,7 |
| Selahattin Demirtaş | 17 | %0,3 |
| Doğu Perinçek | 6 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıyurt Köyü | 1 | 170 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Akkaya Köyü | 1 | 111 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Aşağıada Köyü | 1 | 117 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Baharözü Köyü | 2 | 660 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Başçayır Köyü | 1 | 40 | %107,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Bostankaya Köyü | 1 | 133 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Boğazdere Köyü | 1 | 46 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Demircilik Köyü | 1 | 28 | %96,4 | Muharrem İnce | %88,5 |
| Ekincioğlu Köyü | 1 | 92 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Esentepe Mah. | 2 | 578 | %90,5 | Muharrem İnce | %71,3 |
| Eskikarahisar Köyü | 1 | 215 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Eskiköy | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Ezentere Köyü | 1 | 22 | %113,6 | Muharrem İnce | %87,5 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 54 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Güneşli Köyü | 1 | 100 | %102,0 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 102 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Hacımirza Köyü | 1 | 83 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 600 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Kapukaya Köyü | 1 | 50 | %102,0 | Muharrem İnce | %94,1 |
| Karacalar Köyü | 1 | 167 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Karagöl Köyü | 1 | 62 | %98,4 | Muharrem İnce | %96,7 |
| Karataş Köyü | 1 | 62 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Karaşar Köyü | 1 | 213 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 44 | %106,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 78 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 63 | %93,7 | Muharrem İnce | %94,9 |
| Kovalı Köyü | 1 | 76 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kurtlukaya Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Muharrem İnce | %89,5 |
| Kurtoğlu Köyü | 1 | 244 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Küpeli Köyü | 1 | 213 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Ovacık Köyü | 1 | 29 | %117,2 | Muharrem İnce | %75,0 |
| Tecer Köyü | 1 | 51 | %86,3 | Muharrem İnce | %70,5 |
| Yapalı Köyü | 1 | 149 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Yağdonduran Köyü | 1 | 72 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Yenikarahisar Mah. | 2 | 714 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 617 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Yukarıada Köyü | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Çavdar Köyü | 1 | 45 | %95,6 | Muharrem İnce | %90,7 |
| Çevirme Köyü | 1 | 25 | %108,0 | Muharrem İnce | %88,9 |
| Örenlice Köyü | 1 | 105 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 137 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |