%35,2
AK PARTİ birinci
5.769 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulaş ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,2 ile birinci; 5769 geçerli oy, katılım %91,9.
Kayıtlı seçmen 6.370 · Oy kullanan 5.854 (katılım %91,9) · Geçerli 5.769 · Geçersiz 85
Ulaş Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.030 | %35,2 |
| MHP | 1.545 | %26,8 |
| CHP | 865 | %15,0 |
| BBP | 413 | %7,2 |
| İYİ | 359 | %6,2 |
| YRP | 316 | %5,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 64 | %1,1 |
| ZAFER | 55 | %1,0 |
| TİP | 36 | %0,6 |
| DEM | 27 | %0,5 |
| MEMLEKET | 14 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 14 | %0,2 |
| GBP | 9 | %0,2 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,0 |
| SOL | 1 | %0,0 |
| VATAN | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ulaş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıyurt Köyü | 1 | 178 | %86,5 | MHP | %46,0 |
| Akkaya Köyü | 1 | 126 | %100,0 | AKP | %47,2 |
| Aşağıada Köyü | 1 | 130 | %98,5 | AKP | %34,1 |
| Baharözü Köyü | 2 | 629 | %97,1 | MHP | %43,8 |
| Başçayır Köyü | 1 | 35 | %105,7 | AKP | %35,1 |
| Bostankaya Köyü | 1 | 161 | %93,8 | AKP | %51,7 |
| Boğazdere Köyü | 1 | 40 | %97,5 | İYİ | %33,3 |
| Demircilik Köyü | 1 | 25 | %92,0 | CHP | %59,1 |
| Ekincioğlu Köyü | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %54,2 |
| Esentepe Mah. | 2 | 513 | %90,3 | CHP | %58,9 |
| Eskikarahisar Köyü | 1 | 180 | %93,3 | AKP | %48,5 |
| Eskiköy | 1 | 76 | %100,0 | MHP | %33,3 |
| Ezentere Köyü | 1 | 15 | %120,0 | CHP | %61,1 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 60 | %91,7 | MHP | %37,7 |
| Güneşli Köyü | 1 | 65 | %89,2 | CHP | %60,7 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %44,4 |
| Hacımirza Köyü | 1 | 67 | %89,6 | AKP | %54,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 592 | %90,5 | AKP | %30,7 |
| Kapukaya Köyü | 1 | 39 | %84,6 | CHP | %81,8 |
| Karacalar Köyü | 1 | 181 | %92,8 | AKP | %53,3 |
| Karagöl Köyü | 1 | 53 | %96,2 | CHP | %88,2 |
| Karataş Köyü | 1 | 62 | %100,0 | AKP | %58,3 |
| Karaşar Köyü | 1 | 203 | %93,6 | AKP | %47,9 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 50 | %102,0 | AKP | %37,3 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %53,0 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 63 | %79,4 | İYİ | %50,0 |
| Kovalı Köyü | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %55,7 |
| Kurtlukaya Köyü | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %71,4 |
| Kurtoğlu Köyü | 1 | 224 | %85,7 | MHP | %41,8 |
| Küpeli Köyü | 1 | 188 | %96,3 | AKP | %50,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 45 | %97,8 | CHP | %83,7 |
| Tecer Köyü | 1 | 38 | %89,5 | CHP | %41,2 |
| Yapalı Köyü | 1 | 160 | %93,1 | AKP | %44,4 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 37 | %94,6 | İYİ | %36,4 |
| Yağdonduran Köyü | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %47,8 |
| Yenikarahisar Mah. | 2 | 716 | %87,6 | MHP | %39,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 622 | %89,2 | AKP | %39,3 |
| Yukarıada Köyü | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %39,0 |
| Çavdar Köyü | 1 | 32 | %78,1 | CHP | %76,0 |
| Çevirme Köyü | 1 | 20 | %100,0 | CHP | %65,0 |
| Örenlice Köyü | 1 | 105 | %89,5 | AKP | %55,0 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 132 | %78,0 | AKP | %67,0 |