%37,0
AK PARTİ birinci
6.352 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulaş ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,0 ile birinci; 6352 geçerli oy, katılım %90,6.
Kayıtlı seçmen 7.249 · Oy kullanan 6.570 (katılım %90,6) · Geçerli 6.352 · Geçersiz 218
Ulaş İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.349 | %37,0 |
| MHP | 1.724 | %27,1 |
| CHP | 1.176 | %18,5 |
| BBP | 1.027 | %16,2 |
| SAADET | 37 | %0,6 |
| BTP | 16 | %0,3 |
| VATAN | 13 | %0,2 |
| DP | 10 | %0,2 |
Seçilenler
- Ahmet Gençer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hikmet Kuruçay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ulaş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıyurt Köyü | 1 | 201 | %88,6 | BBP | %33,5 |
| Akkaya Köyü | 1 | 114 | %85,1 | AKP | %54,6 |
| Aşağıada Köyü | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %36,5 |
| Baharözü Köyü | 2 | 664 | %93,1 | AKP | %53,6 |
| Başçayır Köyü | 1 | 44 | %79,6 | AKP | %42,9 |
| Bostankaya Köyü | 1 | 163 | %98,8 | AKP | %59,8 |
| Boğazdere Köyü | 1 | 47 | %70,2 | BBP | %50,0 |
| Demircilik Köyü | 1 | 23 | %69,6 | CHP | %68,8 |
| Ekincioğlu Köyü | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %76,2 |
| Esentepe Mah. | 2 | 545 | %90,3 | CHP | %69,7 |
| Eskikarahisar Köyü | 1 | 200 | %96,0 | AKP | %53,2 |
| Eskiköy | 1 | 87 | %92,0 | BBP | %37,2 |
| Ezentere Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %83,3 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 68 | %94,1 | AKP | %39,7 |
| Güneşli Köyü | 1 | 157 | %84,7 | CHP | %88,5 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 117 | %92,3 | AKP | %36,5 |
| Hacımirza Köyü | 1 | 76 | %85,5 | AKP | %64,1 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 622 | %89,2 | CHP | %27,1 |
| Kapukaya Köyü | 1 | 64 | %84,4 | CHP | %88,7 |
| Karacalar Köyü | 1 | 187 | %96,3 | MHP | %48,3 |
| Karagöl Köyü | 1 | 94 | %40,4 | CHP | %63,2 |
| Karataş Köyü | 1 | 71 | %71,8 | MHP | %57,1 |
| Karaşar Köyü | 1 | 287 | %93,4 | AKP | %47,4 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %35,0 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 108 | %98,2 | AKP | %59,2 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 87 | %69,0 | CHP | %98,3 |
| Kovalı Köyü | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %76,4 |
| Kurtlukaya Köyü | 1 | 16 | %87,5 | CHP | %78,6 |
| Kurtoğlu Köyü | 1 | 261 | %95,0 | AKP | %35,3 |
| Küpeli Köyü | 1 | 242 | %96,7 | AKP | %48,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 65 | %98,5 | CHP | %88,9 |
| Tecer Köyü | 1 | 59 | %64,4 | CHP | %56,8 |
| Yapalı Köyü | 1 | 153 | %89,5 | AKP | %59,1 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 40 | %100,0 | BBP | %50,0 |
| Yağdonduran Köyü | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %44,9 |
| Yenikarahisar Mah. | 3 | 752 | %93,5 | MHP | %50,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 662 | %92,2 | AKP | %40,2 |
| Yukarıada Köyü | 1 | 151 | %98,7 | BBP | %36,1 |
| Çavdar Köyü | 1 | 60 | %91,7 | CHP | %54,6 |
| Çevirme Köyü | 1 | 25 | %64,0 | CHP | %62,5 |
| Örenlice Köyü | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %60,6 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 182 | %84,6 | AKP | %53,6 |