6.525
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Malatya iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,1.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arguvan ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 6525 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,1.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Malatya (28. Dönem'de 6 milletvekili).
Arguvan seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 6.525 | %88,1 | CHP | %40,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 6.525 | %88,1 | CHP | %47,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 6.525 | %89,3 | CHP | %59,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 5.813 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 5.811 | %91,1 | CHP | %55,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 5.811 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 7.075 | %89,2 | CHP | %47,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 7.075 | %89,3 | CHP | %47,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 7.075 | %90,2 | CHP | %53,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.383 | %89,9 | CHP | %52,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 6.383 | %89,9 | Muharrem İnce | %71,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.162 | %87,0 | HAYIR | %78,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.485 | %87,1 | CHP | %57,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.556 | %86,2 | CHP | %57,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 7.031 | %78,7 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %67,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 7.164 | %88,1 | CHP | %57,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 7.164 | %88,6 | CHP | %58,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 7.164 | %89,2 | CHP | %62,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 6.473 | %86,5 | CHP | %73,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 6.555 | %84,9 | HAYIR | %73,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.393 | %90,7 | CHP | %25,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.393 | %90,4 | CHP | %30,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 6.736 | %86,4 | CHP | %53,0 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 7.023 | %68,7 | HAYIR | %66,7 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3 | %300,0 | CHP | %55,6 |
Arguvan seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 6.525 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 5.811 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 7.075 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 6.383 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 6.162 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 6.556 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 7.164 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 6.473 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 6.555 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 6.736 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 7.023 |