Arguvan · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArguvan ilçesi
%71,6
Muharrem İnce birinci
5.607 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arguvan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %71,6 ile birinci; 5607 geçerli oy, katılım %89,9.
Arguvan
Kayıtlı seçmen 6.383 · Oy kullanan 5.735 (katılım %89,9) · Geçerli 5.607 · Geçersiz 128
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 4.016 | %71,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.060 | %18,9 |
| Selahattin Demirtaş | 464 | %8,3 |
| Meral Akşener | 50 | %0,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 9 | %0,2 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akören Mah. | 1 | 107 | %98,1 | Muharrem İnce | %93,3 |
| Alhasuşağı Mah. | 1 | 78 | %96,2 | Muharrem İnce | %91,9 |
| Armutlu Mah. | 1 | 78 | %98,7 | Muharrem İnce | %89,2 |
| Asar Mah. | 1 | 140 | %96,4 | Muharrem İnce | %95,4 |
| Asmaca Mah. | 1 | 83 | %84,3 | Muharrem İnce | %46,4 |
| Aşağısülmenli Mah. | 1 | 118 | %89,0 | Muharrem İnce | %77,7 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 131 | %68,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 146 | %89,7 | Muharrem İnce | %82,8 |
| Bozan Mah. | 1 | 61 | %100,0 | Muharrem İnce | %91,8 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 286 | %94,1 | Muharrem İnce | %95,1 |
| Doydum Mah. | 1 | 24 | %112,5 | Muharrem İnce | %66,7 |
| Ermişli Mah. | 1 | 109 | %93,6 | Muharrem İnce | %96,0 |
| Eymir Mah. | 1 | 220 | %98,2 | Muharrem İnce | %95,3 |
| Gökağaç Mah. | 1 | 82 | %90,2 | Muharrem İnce | %72,6 |
| Göçeruşağı Mah. | 1 | 119 | %100,8 | Muharrem İnce | %95,0 |
| Gümüşlü Mah. | 1 | 85 | %96,5 | Muharrem İnce | %61,7 |
| Güngören Mah. | 1 | 96 | %101,0 | Muharrem İnce | %88,7 |
| Gürge Mah. | 1 | 187 | %96,8 | Muharrem İnce | %95,5 |
| Güveçli Mah. | 1 | 148 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Hakverdi Mah. | 1 | 89 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Karababa Mah. | 1 | 49 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 188 | %91,0 | Muharrem İnce | %90,0 |
| Kızık Mah. | 1 | 88 | %101,1 | Muharrem İnce | %95,4 |
| Konakbaşı Mah. | 1 | 59 | %105,1 | Muharrem İnce | %90,3 |
| Koçak Mah. | 1 | 38 | %105,3 | Muharrem İnce | %92,3 |
| Kuruttaş Mah. | 1 | 74 | %93,2 | Muharrem İnce | %93,9 |
| Kuyudere Mah. | 1 | 90 | %97,8 | Muharrem İnce | %92,9 |
| Kömürlük Mah. | 1 | 107 | %94,4 | Muharrem İnce | %91,1 |
| Morhamam Mah. | 1 | 89 | %100,0 | Muharrem İnce | %84,3 |
| Narmikan Mah. | 1 | 363 | %77,4 | Selahattin Demirtaş | %55,6 |
| Parçikan Mah. | 1 | 144 | %70,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 146 | %81,5 | Muharrem İnce | %65,2 |
| Tatkınık Mah. | 1 | 136 | %67,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Tepebağ Mah. | 2 | 425 | %86,6 | Muharrem İnce | %75,8 |
| Yamaç Mah. | 1 | 78 | %87,2 | Muharrem İnce | %73,1 |
| Yeni Mah. | 2 | 417 | %89,0 | Muharrem İnce | %84,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 23 | %95,7 | Muharrem İnce | %70,0 |
| Yenisu Mah. | 1 | 32 | %109,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 58 | %75,9 | Muharrem İnce | %84,1 |
| Yukarısülmenli Mah. | 1 | 147 | %95,9 | Muharrem İnce | %90,7 |
| Yürektaşı Mah. | 1 | 39 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Çakmak Mah. | 1 | 165 | %98,2 | Muharrem İnce | %89,1 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 99 | %93,9 | Muharrem İnce | %97,8 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 96 | %100,0 | Muharrem İnce | %95,8 |
| Çevreli Mah. | 1 | 155 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 40 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| İsaköy Mah. | 1 | 289 | %90,7 | Muharrem İnce | %93,5 |
| İçmece Mah. | 1 | 112 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Şotik Mah. | 1 | 250 | %89,6 | Muharrem İnce | %65,0 |