%59,9
CHP birinci
5.562 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arguvan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %59,9 ile birinci; 5562 geçerli oy, katılım %89,3.
Kayıtlı seçmen 6.525 · Oy kullanan 5.827 (katılım %89,3) · Geçerli 5.562 · Geçersiz 265
Arguvan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.332 | %59,9 |
| AKP | 1.554 | %27,9 |
| TİP | 221 | %4,0 |
| DEM | 177 | %3,2 |
| YRP | 92 | %1,7 |
| TKP | 21 | %0,4 |
| BTP | 19 | %0,3 |
| İYİ | 15 | %0,3 |
| İbrahim Gezer (bağımsız) | 15 | %0,3 |
| VATAN | 14 | %0,3 |
| ZAFER | 12 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,2 |
| Bengül Uğurlu (bağımsız) | 11 | %0,2 |
| MEMLEKET | 8 | %0,1 |
| Muzaffer Tunç (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| Denizhan Gürbüz (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| EMEP | 6 | %0,1 |
| SOL | 5 | %0,1 |
| ANAP | 5 | %0,1 |
| YTP | 5 | %0,1 |
| Nazir Güney (bağımsız) | 5 | %0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 |
| DP | 3 | %0,1 |
| ABP | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arguvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akören Mah. | 1 | 93 | %86,0 | CHP | %75,0 |
| Alhasuşağı Mah. | 1 | 76 | %89,5 | CHP | %72,3 |
| Armutlu Mah. | 1 | 107 | %89,7 | CHP | %86,2 |
| Asar Mah. | 1 | 125 | %92,0 | CHP | %73,0 |
| Asmaca Mah. | 1 | 142 | %95,1 | CHP | %47,3 |
| Aşağısülmenli Mah. | 1 | 96 | %87,5 | CHP | %78,8 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 132 | %87,9 | AKP | %70,3 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 169 | %98,2 | CHP | %77,9 |
| Bozan Mah. | 1 | 94 | %97,9 | CHP | %84,4 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 285 | %90,2 | CHP | %77,7 |
| Doydum Mah. | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %57,1 |
| Ermişli Mah. | 1 | 97 | %82,5 | CHP | %58,3 |
| Eymir Mah. | 1 | 174 | %84,5 | CHP | %86,2 |
| Gökağaç Mah. | 1 | 70 | %100,0 | CHP | %60,3 |
| Göçeruşağı Mah. | 1 | 133 | %94,7 | CHP | %50,8 |
| Gümüşlü Mah. | 1 | 82 | %98,8 | CHP | %65,4 |
| Güngören Mah. | 1 | 102 | %100,0 | CHP | %85,2 |
| Gürge Mah. | 1 | 202 | %94,6 | CHP | %83,8 |
| Güveçli Mah. | 1 | 107 | %88,8 | AKP | %71,7 |
| Hakverdi Mah. | 1 | 139 | %87,8 | AKP | %80,7 |
| Karababa Mah. | 1 | 42 | %88,1 | CHP | %51,4 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 191 | %94,2 | CHP | %83,4 |
| Kızık Mah. | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %79,2 |
| Konakbaşı Mah. | 1 | 74 | %83,8 | CHP | %91,5 |
| Koçak Mah. | 1 | 46 | %100,0 | CHP | %61,4 |
| Kuruttaş Mah. | 1 | 99 | %87,9 | CHP | %92,0 |
| Kuyudere Mah. | 1 | 95 | %87,4 | CHP | %85,4 |
| Kömürlük Mah. | 1 | 95 | %90,5 | CHP | %84,5 |
| Morhamam Mah. | 1 | 98 | %91,8 | CHP | %55,2 |
| Narmikan Mah. | 1 | 353 | %81,6 | AKP | %46,6 |
| Parçikan Mah. | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %75,0 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 149 | %98,0 | CHP | %60,8 |
| Tatkınık Mah. | 1 | 116 | %85,3 | AKP | %80,4 |
| Tepebağ Mah. | 2 | 438 | %84,0 | CHP | %59,6 |
| Yamaç Mah. | 1 | 73 | %91,8 | CHP | %50,8 |
| Yeni Mah. | 2 | 432 | %82,6 | CHP | %65,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 30 | %90,0 | CHP | %74,1 |
| Yenisu Mah. | 1 | 64 | %78,1 | CHP | %47,9 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 54 | %74,1 | CHP | %50,0 |
| Yukarısülmenli Mah. | 1 | 153 | %86,3 | CHP | %81,1 |
| Yürektaşı Mah. | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %64,7 |
| Çakmak Mah. | 1 | 126 | %82,5 | CHP | %80,8 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 91 | %90,1 | CHP | %80,5 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 99 | %89,9 | CHP | %57,3 |
| Çevreli Mah. | 1 | 162 | %91,4 | AKP | %74,5 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 50 | %92,0 | AKP | %59,1 |
| İsaköy Mah. | 1 | 287 | %94,8 | CHP | %71,0 |
| İçmece Mah. | 1 | 122 | %88,5 | AKP | %53,8 |
| Şotik Mah. | 1 | 233 | %82,4 | CHP | %57,4 |