%40,9
CHP birinci
5.505 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arguvan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %40,9 ile birinci; 5505 geçerli oy, katılım %88,1.
Kayıtlı seçmen 6.525 · Oy kullanan 5.748 (katılım %88,1) · Geçerli 5.505 · Geçersiz 243
Arguvan Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 2.254 | %40,9 |
| AKP | 1.458 | %26,5 |
| BTP | 108 | %2,0 |
| DEM | 85 | %1,5 |
| SAADET | 28 | %0,5 |
| TKP | 19 | %0,4 |
| YRP | 14 | %0,3 |
| İYİ | 9 | %0,2 |
| DEVA | 9 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 |
| ZAFER | 6 | %0,1 |
| MİLLET | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arguvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akören Mah. | 1 | 93 | %86,0 | CHP | %62,2 |
| Alhasuşağı Mah. | 1 | 76 | %85,5 | CHP | %41,3 |
| Armutlu Mah. | 1 | 107 | %89,7 | CHP | %73,1 |
| Asar Mah. | 1 | 125 | %91,2 | CHP | %37,3 |
| Asmaca Mah. | 1 | 142 | %95,1 | AKP | %40,9 |
| Aşağısülmenli Mah. | 1 | 96 | %85,4 | CHP | %53,8 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 132 | %87,9 | AKP | %62,7 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 169 | %96,5 | CHP | %61,7 |
| Bozan Mah. | 1 | 94 | %97,9 | CHP | %62,5 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 285 | %89,1 | CHP | %65,2 |
| Doydum Mah. | 1 | 20 | %100,0 | CHP | %35,0 |
| Ermişli Mah. | 1 | 97 | %82,5 | CHP | %29,9 |
| Eymir Mah. | 1 | 174 | %82,2 | CHP | %87,0 |
| Gökağaç Mah. | 1 | 70 | %95,7 | CHP | %34,4 |
| Göçeruşağı Mah. | 1 | 133 | %94,7 | CHP | %51,6 |
| Gümüşlü Mah. | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %33,3 |
| Güngören Mah. | 1 | 102 | %96,1 | CHP | %62,8 |
| Gürge Mah. | 1 | 202 | %92,6 | CHP | %39,7 |
| Güveçli Mah. | 1 | 107 | %83,2 | AKP | %75,9 |
| Hakverdi Mah. | 1 | 139 | %85,6 | AKP | %81,1 |
| Karababa Mah. | 1 | 42 | %81,0 | AKP | %12,1 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 191 | %93,7 | CHP | %41,1 |
| Kızık Mah. | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %34,3 |
| Konakbaşı Mah. | 1 | 74 | %82,4 | CHP | %50,0 |
| Koçak Mah. | 1 | 46 | %97,8 | CHP | %52,3 |
| Kuruttaş Mah. | 1 | 99 | %83,8 | CHP | %62,7 |
| Kuyudere Mah. | 1 | 95 | %85,3 | CHP | %55,7 |
| Kömürlük Mah. | 1 | 95 | %90,5 | CHP | %69,5 |
| Morhamam Mah. | 1 | 98 | %91,8 | AKP | %46,0 |
| Narmikan Mah. | 1 | 353 | %81,6 | AKP | %49,1 |
| Parçikan Mah. | 1 | 171 | %93,6 | AKP | %67,1 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 149 | %98,0 | CHP | %48,6 |
| Tatkınık Mah. | 1 | 116 | %84,5 | AKP | %71,1 |
| Tepebağ Mah. | 2 | 438 | %83,6 | CHP | %47,0 |
| Yamaç Mah. | 1 | 73 | %91,8 | CHP | %40,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 432 | %81,9 | CHP | %51,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 30 | %80,0 | CHP | %73,9 |
| Yenisu Mah. | 1 | 64 | %71,9 | BTP | %69,6 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 54 | %70,4 | AKP | %27,3 |
| Yukarısülmenli Mah. | 1 | 153 | %89,5 | CHP | %62,7 |
| Yürektaşı Mah. | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %52,8 |
| Çakmak Mah. | 1 | 126 | %81,0 | CHP | %56,9 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 91 | %90,1 | CHP | %41,3 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 99 | %85,9 | CHP | %27,5 |
| Çevreli Mah. | 1 | 162 | %90,1 | AKP | %80,9 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 50 | %84,0 | AKP | %69,2 |
| İsaköy Mah. | 1 | 287 | %94,8 | CHP | %43,5 |
| İçmece Mah. | 1 | 122 | %86,9 | AKP | %38,0 |
| Şotik Mah. | 1 | 233 | %82,4 | CHP | %34,4 |