%55,7
CHP birinci
5.176 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arguvan ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %55,7 ile birinci; 5176 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 5.811 · Oy kullanan 5.291 (katılım %91,1) · Geçerli 5.176 · Geçersiz 115
Arguvan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 2.884 | %55,7 |
| DEM | 981 | %19,0 |
| AKP | 731 | %14,1 |
| MHP | 179 | %3,5 |
| YRP | 122 | %2,4 |
| İYİ | 104 | %2,0 |
| SOL | 50 | %1,0 |
| MEMLEKET | 20 | %0,4 |
| BBP | 17 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,3 |
| ZAFER | 12 | %0,2 |
| ANAP | 11 | %0,2 |
| GBP | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| VATAN | 5 | %0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 |
| MİLLET | 3 | %0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 |
| TKP | 3 | %0,1 |
| Tahsin Yaşar (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arguvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akören Mah. | 1 | 87 | %87,4 | CHP | %80,0 |
| Alhasuşağı Mah. | 1 | 65 | %93,9 | CHP | %78,3 |
| Armutlu Mah. | 1 | 88 | %96,6 | CHP | %66,3 |
| Asar Mah. | 1 | 122 | %94,3 | CHP | %77,7 |
| Asmaca Mah. | 1 | 86 | %93,0 | CHP | %33,8 |
| Aşağısülmenli Mah. | 1 | 94 | %98,9 | CHP | %57,6 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 128 | %79,7 | AKP | %63,9 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 135 | %97,0 | CHP | %56,9 |
| Bozan Mah. | 1 | 35 | %102,9 | CHP | %74,3 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 252 | %91,3 | CHP | %74,7 |
| Doydum Mah. | 1 | 19 | %121,1 | CHP | %73,9 |
| Ermişli Mah. | 1 | 98 | %93,9 | CHP | %85,2 |
| Eymir Mah. | 1 | 177 | %96,1 | CHP | %75,2 |
| Gökağaç Mah. | 1 | 68 | %98,5 | DEM | %47,8 |
| Göçeruşağı Mah. | 1 | 116 | %100,0 | CHP | %48,7 |
| Gümüşlü Mah. | 1 | 72 | %97,2 | CHP | %61,8 |
| Güngören Mah. | 1 | 85 | %96,5 | CHP | %45,1 |
| Gürge Mah. | 1 | 167 | %94,0 | CHP | %89,7 |
| Güveçli Mah. | 1 | 110 | %80,0 | AKP | %61,9 |
| Hakverdi Mah. | 1 | 115 | %71,3 | AKP | %62,3 |
| Karababa Mah. | 1 | 40 | %90,0 | AKP | %57,6 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 149 | %100,0 | CHP | %79,9 |
| Kızık Mah. | 1 | 71 | %104,2 | CHP | %82,4 |
| Konakbaşı Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %83,6 |
| Koçak Mah. | 1 | 46 | %104,4 | CHP | %89,6 |
| Kuruttaş Mah. | 1 | 79 | %100,0 | CHP | %68,4 |
| Kuyudere Mah. | 1 | 84 | %94,1 | CHP | %67,5 |
| Kömürlük Mah. | 1 | 93 | %102,2 | CHP | %65,3 |
| Morhamam Mah. | 1 | 76 | %97,4 | CHP | %51,4 |
| Narmikan Mah. | 1 | 352 | %78,1 | DEM | %56,1 |
| Parçikan Mah. | 1 | 148 | %79,1 | AKP | %69,0 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 136 | %91,2 | CHP | %58,3 |
| Tatkınık Mah. | 1 | 100 | %84,0 | AKP | %46,4 |
| Tepebağ Mah. | 2 | 402 | %82,6 | CHP | %54,0 |
| Yamaç Mah. | 1 | 63 | %90,5 | CHP | %55,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 436 | %89,5 | CHP | %68,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 14 | %107,1 | CHP | %40,0 |
| Yenisu Mah. | 1 | 51 | %98,0 | CHP | %48,0 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 55 | %100,0 | CHP | %54,7 |
| Yukarısülmenli Mah. | 1 | 139 | %97,8 | CHP | %75,4 |
| Yürektaşı Mah. | 1 | 36 | %100,0 | MHP | %50,0 |
| Çakmak Mah. | 1 | 126 | %92,1 | CHP | %54,9 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %74,6 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 93 | %95,7 | CHP | %90,9 |
| Çevreli Mah. | 1 | 138 | %82,6 | AKP | %66,4 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 40 | %95,0 | DEM | %43,2 |
| İsaköy Mah. | 1 | 281 | %91,8 | CHP | %83,4 |
| İçmece Mah. | 1 | 96 | %89,6 | AKP | %43,8 |
| Şotik Mah. | 1 | 216 | %93,1 | DEM | %50,8 |